Ardahan Posof Belediyesi Personel Alımı

Ardahan Posof Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Posof Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ardahan Posof Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ardahan Posof Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ardahan Posof Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Posof Hakkında
Posof, Ardahan’a bağlı olan kaza. Nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 2007 senesi sebebi ile 9.596 kişidir. 49 tane köyü bulunur. 

Posof, dışarıya göç sunan bir kazadır. Fazla sayıda Posoflu’nun göç etmiş olduğu İnegöl’de Posofluların mahalleleri, çay bahçeleri, kıraathaneleri, dernekleri yer alır.

İlçe içerisinde okuma yazma miktarı 2011 sebebi ile %93 şeklindedir.2009 Türkiye İstatistik Kurumu nüfus araştırmasına nazaran Posof’un kaza merkezi ve köylerinin toplam nüfusu Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre 18.646 ‘dır. Genel nüfus nihai senelere nispeten fazla büyük düşüş yaşayarak 10 bin’in altında seyir kaydetmiştir. Bu nüfusun 1.810’u İlçe Merkezi’nde, 7.341 fert ise köylerde ikamet etmektedir. İlçe merkezinde ikamet eden 938 kişi erkek, 872 kişi ise bayandır. Köylerde ise 3271’i erkek, 3.547’si de bayan nüfustan meydana gelmektedir. 

Posof kazası, Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kuzey bölgesinde kalır. Kuzey bölgesinde ve doğu bölgesinde Gürcistan Devleti, batı bölgesinde Şavşat (Artvin) kazası, güney bölgesinde ise Hanak ve Damal kazaları ile komşudur.

Posof kazası gür bir bitki örtüsüne haizdir. Genel olaraktan orman ile serili vaziyettedir. Senenin büyük bir kısmında bitki örtüsü yeşilliğini muhafaza eder. İlçenin bitki örtüsü coğrafi özelliği bulunmuş olduğu yöreye nazaran şekillenmiştir. İlçe doğal orman konumu kapsamında bulunmaktadır. Bu ormanları meşe, çam, köknar, ladin, kayın, kara ağaç, gürgen ve fındık ağaçları meydana getirir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ