Ardahan Hanak Belediyesi Personel Alımı

Ardahan Hanak Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hanak Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ardahan Hanak Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ardahan Hanak Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ardahan Hanak Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hanak Hakkında
Hanak, Ardahan’ın bir kazasıdır. İlçe toplam nüfusu TUIK verilerine göre 10.135; merkezinin nüfus bilgisi ise 3.932’dir. Ana ekonomik geçim kaynağı tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır. Doğu tarafından Gürcistan ve Çıldır, güney tarafından Ardahan, batı tarafından Şavşat, kuzey tarafından ise Posof ile çevrili oӀan kaza, denizden 1800 metre yükseklikte yer almaktadır. Kuzeyinden Ilgar Dağı (2915 metre), batı tarafından ise Cin Dağı kazanın en yüksek noktasıdır. Doğu ve Güney kesimleri da iç kısımlara bakılırsa yükseklik gösterir.Hanak kazasının yüzölçümü 547 kilometrekare, toplam nüfusu TUIK verilerine göre ise, 10.135’dir. 44 köyü bulunur. 

İlçe, bizzat ismini taşıyan Hanak Çayı vadisinde inşa edilmiştir. Kent kuzey tarafından güneye doğru vadi süresince uzanır. 1958 senesinde kaza durumuna getirilen Hanak’ta henüz şehircilik görülmediği gibi, bir imar projesi de yapılmamıştır. Posof-Ardahan yolunun geçmiş olduğu tek caddesi bulunur. 

1800 rakımlı ilçemizde sert karasal iklim yaşanmaktadır. Kışlar kar yağışlı ve fazlaca soğuk, yazlar serin ve yağmurlu geçer. En soğuk geçen ayın ortalaması (Ocak, -12 derece), en sıcak geçen ayın ortalaması ise (Temmuz 17 derece) derecedir. Senelik sıcaklık averajı ise 4 derece civarı durumundadır. Senelik yaklaşık 600–700 metre yağmur almaktadır.

Soğuklar ilçe içerisinde ve tüm köylerinde Eylül ayından sonra görünmeye başlar. Kasım ortalarında da kar yağar. Yaz ayında yağmur alan Hanak, en sıcak günlerini Temmuz ayının yüzde %50’sinden Ağustos ortalarına değin sürmektedir. Sisli geçmekte olan gün sayısı epey yüksektir. 

Karasal iklime haiz yöremizde, çiğ ve kırağı da alanda neredeyse her gün yaşanmaktadır.

Evvelce Meşe Ardahan biçiminde söylenen Hanak çam ormanlarıyla kapalı olan bulunan bir yaylaydı. 18. Yüzyılda çıkan bir orman hastalığı yüzünden kuruyup çıplak kalmıştır. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ