Ardahan Göle Belediyesi Personel Alımı

Ardahan Göle Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Göle Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ardahan Göle Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ardahan Göle Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ardahan Göle Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Göle Hakkında
Göle Ardahan’ın en büyük ve en dikkat çekici kazasıdır. Göle, 1551 yılında Erzurum’a, 1579’da Kars eyaletine bağlanmıştır. İlçe; Kazım Karabekir Paşa kuvvetleri ve milislerce 30 Eylül 1920’de Rus işgalinden kurtarılmış ve kırk sene devam eden tutsaklık altından çıkmıştır. Bu tarihten 1992 seneye kadar Kars’a bağlı olan bir kaza olan Göle, 1992 senesinde Ardahan’a bağlanmıştır.

Göle kaza merkezinde belediye teşkilatı 1926 yılında inşa edilmiştir. Nihai olacak şekilde, 27 Mayıs 1992 yılında 3806 sayılı yasa ile Ardahan vilayetine bağlanmıştır.

İlçenin hudutları kuzey bölgesinde Ardahan vilayeti, güney bölgesinde Kars’ın Selim kazası, doğu bölgesinde Kars’ın Susuz kazası, kuzey batı bölgesinde Erzurum’un Olur kazası, güney doğu bölgesinde Kars vilayeti, güney batı bölgesinde Erzurum’un Şenkaya kazası ile çevrelenmiştir. İl merkezine olan mesafesi 45 kilometredir.Göle, nüfus ve yüzölçümü sebebi ile Ardahan’ın en büyük ve en dikkat çekici kazasıdır. İlçe içerisinde 53 köy yer alır. Belediyesi olan yalnız Köprülü kasabasıdır. Göle kazası bir kaza belediyesi, dört semt, bir tane kasaba belediyesi ve 53 köyden ibarettir. Oba ve benzeri yaşam alanları bulunmaz.

İlçe ekonomik durumu genel anlamda hayvancılığa göre şekillenmektedir. İlçe, bölgenin en dikkat çekici canlı hayvan yetiştirme merkezlerinden bir tanesidir. Hayvan besiciliği ve mandıracılığı olmak suretiyle iki bölümde yapılmaktadır. Ek olarak hayvancılığın ve tarımın gelişmesi için ilçe içerisinde “İnekhane”de demiş olduğumuz Göle Tarım İşletmesi faaliyete geçirilmiştir. Tarımsal icraatlarda arpa, buğday, yulaf, patates ekimi gerçekleşmektedir. Büyükbaş hayvancılığın dışında küçükbaş hayvancılık ile tavuk, hindi, kaz, ördek benzeri kümes hayvanlarının da yetiştiriciliği yapılmaktadır, ek olarak arıcılık da gerçekleşmektedir.

Ticaret konumunda ise alışveriş merkezleri, bakkal, market, marangoz, tamir atölyeleri,internet cafeler, kahvehaneler ve altısı tesis seviyesinde sanayi tesisleri olmak suretiyle yüzlerce mandıra hizmet sunmaktadır.  Hayvancılık dalında Tarım İşletmesi, ormancılık sektöründe ise Orman İşletmesi hizmet sunmaktadır. Göle ilçesinin sahip olmuş olduğu iktisadi güç, Ardahan da dahil olmak suretiyle, ile bağlı olan ilçelerin hepsinden büyüktür. Bu istikametiyle Göle, Ardahan vilayetinin ticaret merkezi konumundadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. sadice ates diyor ki:

    Acil ise ihtiyacım var yardimci olun lütfen iyi calismalar

BİR YORUM YAZ