Ardahan Damal Belediyesi Personel Alımı

Ardahan Damal Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Damal Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ardahan Damal Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ardahan Damal Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ardahan Damal Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Damal Hakkında
Damal, Ardahan’ın bir kazasıdır. İlçe merkezi ve bu duruma bağlı olan tüm köylerde Dadali Türkmenleri hayatlarını devam ettirmektedir.

Damal, dağlarında beliren Mustafa Kemal Atatürk silüeti ile meşhurdur. Her sene Haziran ayının 15 ile Temmuz ayının 15’ine değin saat 18’den sonra Karadağ sırtlarında Mustafa Kemal Atatürk’ün bu silueti net olacak şekilde tahmin edilen 20 dakika boyunca sürmektedir.
Ardahan ilinde bu zamanlarda Mustafa Kemal Atatürk’ün İzinde-Gölgesinde Damal Müzik Şenlikleri tertip edilmektedir.

Cumhuriyetin ilan edilmesinden sonrasında Damal, nahiye olacak şekilde 21 köyle beraber Kars’ın Posof İlçesine bağlanmıştır. Damal 1954-1958 seneleri içinde Kars’tan ilişkisi kesilerek Ardahan İlçesine bağlanmıştır. Hanak Beldesinin 1958 yılında İlçe pozisyonuna getirilmesi neticesi köyleriyle beraber Hanak İlçesine bağlanmış, 1972 senesinde belediye kurularak bucak pozisyonuna dönüşmüştür. 1992 senesinde Ardahan ilinin vilayet olması ile Damal da ilçe yapılmıştır.Damal kazası, Ardahan ile Posof kazası karayolu üstünde inşa edilmiştir. İlçe batı ve güney bölümde Hanak ilçe hududu, doğu tarafından Çıldır kaza hududu ve Gürcistan limiti, kuzey bölümde de Posof kaza sınırı ile çevrelenmiştir. Arazi engebeli olup her tarafı tepelerle çevrili, senenin 7 ayı karlarla kaplı kuzey batı bölgesinde kar ve dumanıyla tanınmış Ilgar Dağı (2918 m), doğu bölgesinde Sivridağ (2885 m) ve Keldağ’ın (3033 m) yer almış olduğu tipik bir Doğu Anadolu kazasıdır.

İlçenin yüz ölçümü tahmini olacak şekilde 280 kilometrekaredir. İlçenin suyu Ilgar Dağından alınmış olan Patpat ismi verilmiş olan membadan sağlanmaktadır.

Civarda karasal iklim hüküm devam eder. Yağmur ülke ortalamasının altında kalmaktadır. Kış ayında -30 dereceye düşen soğuk, yöreyi negatif etkilemektedir. Yükselti kaza merkezinde 2.200, yaylalarda 2.500 metreyi bulmaktadır.

İlçenin ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne göre şekillenmektedir. Bununla birlikte olarak büyük kentlere mevsimlik işçilik için gidiş de gelir kaynakları arasında yer almaktadır.

Karasal iklimin egemenlik sürmesi, kış aylarında sert ve uzun geçmesi sebebiyle sebze, bağ ve bahçe ziraatı gerçekleşmemektedir.

İlçe içerisinde bitki florası çok kaliteli bal imalatına uygun bulunmasına karşın arıcılık yalnız köylerde bir yan gelir olaraktan gerçekleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ