Ardahan Çıldır Belediyesi Personel Alımı

Ardahan Çıldır Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çıldır Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ardahan Çıldır Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ardahan Çıldır Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ardahan Çıldır Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çıldır Hakkında
Çıldır, Ardahan’ın bir kazasıdır. İlçe merkezi, yaklaşık 1950 metre yükseklikte düz bir sahaya inşa edilmiş, köyleri ise kısmen düz ve kısmen de engebeli bir arazi üstüne kurulmuştur ve insanlar burada yaşamaya başlamıştır. İlçenin toplam yüzölçümü 1163 kilometrekaredir. Bu durumun 1016 kilometrekarelik bölümü kara, arta kalan bölümü ise göllerden meydana gelmektedir. Bu göllerden Çıldır Gölü 120 kilometrekare, Aktaş Gölü ise 27 kilometrekare sahaya sahiptir. Bölgemizin en yüksek dağı Keldağ ve Gökdağ’dır, her iki dağın yüksekliği’de 3000 metredir. İlçe içerisinde 2 tane akarsu yer almaktadır, bunlar Kura ve Karasu adlarıyla kabul edilmektedir.Kış ayları fazla sert ve soğuk, yaz ayları ise ılık ve yağmurlu geçmekte olan bir kara iklimine haizdir. En soğuk ayın sıcaklık averajı –30 derecedir. En sıcak ayın sıcaklık averajı ise +25 derecedir.

Halkının demografik yapısı; Terekeme ve Ahıska Türklerinden kaynaklanır. Vatandaşların geçim kaynağı hayvancılık ve tarım şeklindedir.
İlçe, Turizm yönünden ehemmiyetli potansiyele sahip olup, yerli ve yabancı turistlerin alakasını çekecek gezip görmeye değen tarihi yapıtları yer almaktadır. İlçe içerisinde 2 kilometre uzaklıkta yer alan Şeytan Kalesi, İlçenin Övündü köyü civarlarında yer alan 7 kattan oluşan mağaralar ve bu mağaralara 600 metre mesafede yer alan Gürcistan sınırı bitişiğinde bulunan Kurt Kalesi, Çıldır Gölü içinde yer alan Kuş Adası, Akçakale köyü içerisinde yer alan Alpaslan Adası ve adanın içinde bulunun yer altı mağaraları ile kiliseler yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ