Ardahan Belediyesi Personel Alımı

Ardahan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Ardahan iş imkanları hakkında detaylar. Ardahan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ardahan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ardahan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ardahan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ardahan Hakkında Genel ve Coğrafi Bilgiler
Ardahan, ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi ile Karadeniz hududunda Kafkaslar üstünde sektöre kazandırılmış olan Ardahan şehrinin merkezi konumundadır. 27 Mayıs 1992 senesinde Kars vilayetinden ilişkisi kesilerek ülkemizin 75. vilayeti durumuna gelmiştir. 2012 seneyi bakımından 19.075 kişi nüfusuyla ülkedeki en küçük il merkezi konumundadır.

Milattan Önce 680 senelerinde Kafkaslar kuzey tarafından gelmiş olan altıgöçebe İskitler Ardahan bölgesini Van/Urartu İmparatorluğu’ndan aldılar. Sakaların Gogarlı, Taoklu, Cavaklı boylarının bu alanda yaşadıkları kabul edilmektedir.

Sakaların bölgede bulunan 500 senelik egemenliğinden sonrasında peşinden İran ülkesinden gelmiş olan Part/Arsaklı 600 sene bölgede bulunan egemenliklerini devam ettirmişlerdir. (Milattan Önce 150 – Milattan Sonra 430) Makedonyalı İskender çağlarında da olmak üzere, 1068 yılında Alparslan’ın Selçuklu bölgesine katmış olduğu bu yerde uzun seneler Kuman ve Peçenekler yerleştikleri kabul edilmektedir.Coğrafya
Doğu Anadolu Bölgesi’nin Karadeniz Bölgesi’ne hudut olmuş olduğu kuzeydoğu tarafında bulunan Ardahan, yüksek ve engebelidir. Bölgede 3.000 m ’yi aşan dağlar kalır. Yalnızçam Dağları Artvin il hududu süresince uzanmaktadır. İlin kuzeydoğu tarafında Keldağ (3.033 m), doğu tarafında Akbaba Dağı (3126 m) kalır. İl topraklarının güney bölümünü de Allahuekber Dağları ve Kısır Dağı (3.197 m) engebeli duruma getirir. Allahuekber Dağlarına dayanan Kabak Dağı (3.054 m ) il hududu iç tarafında yer alır. Kısır Dağı 3.197 metre ile vilayetin en fazla yeridir. Ardahan Platosu vilayetin orta tarafında kalır. Yüksekliği 1800-2000 m’ dir. Temelini Neojen volkanizması neticesi meydana çıkmış lavlar ortaya çıkarır.

Plato, Pliyosen sonu ve Pleistosen başlarında kendini gösteren faylanmalar neticesi çökmüştür. Diplerinde marnlı ve kumlu çökellerin bulunmuş olduğu bu saha, yüksek kesimlerden gelmiş olan malzemelerle dolmuştur.

Kura nehri ve kolları tarafınca plato yüzeyi parça parça olmuştur. Bu nehirlerin en ehemmiyetlisi platoyu baştan başa başlayan Kura ırmağıdır. Çıldır Gölü; vilayetin güneydoğu tarafında kalır, yüksekliği 1.959 metredir. Aktaş Gölü ise vilayetin doğu tarafında kalır. Bu gölün doğu %50’si Gürcistan hudutları iç tarafında yer alır. GöӀün yüksekliği 1.798 metredir

Ardahan, bölge bakımından soğuk, namüsait iklimi ve işsizlik sorununun da bulunması sebebiyle dışarıya çok göç olmuştur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ