Antalya Manavgat Belediyesi Personel Alımı

Antalya Manavgat Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Manavgat Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Manavgat Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Manavgat Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Manavgat Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Manavgat Hakkında
Manavgat, 2283 kilometrekarelik yüzölçümü büyüklüğüyle Antalya ilinin en büyük 2. kazasıdır. Manavgat Şelalesi, ülkemizin en tertipli akan akarsuyu Manavgat Irmağı üzerinde yer almaktadır. İlçe merkezinin nüfus bilgisi 75.163  olup bu duruma nüfus toplamı 89.951 olan köylerinin nüfusu da eklendiğinde kazanın toplam nüfus 165.114 olur. İlçe merkezinin 2008 nüfusu TUIK verilerine göre 77.320, 2012 nüfus bilgisi ise 95.000 şeklindedir.
Manavgat kazasının kuruluş tarihi ile ilgili olarak kararlı bir tarih verilmese de hudutları içinde yer alan Side (Selimiye Köyü) ve Selge (Altınkaya Köyü) antik kentlerinin Milattan Önce 6. asırda kurulmuş oldukları tahmin edilmektedir.

Manavgat 1220 senesinde Selçuklu, 1472 senesinde ise Osmanlı Devleti’nin yönetimine kazandırılmıştır.Manavgat ilçesinin kuzeyi Toros Dağları ile çevrelenmiştir. Kumsal şeridi plajları ve benzeri olmayan kumsallarla serilidir. Denizden iç yerlere uzandıkça ekilebilen düz ovaların yanı sıra engebeli bir arazi yapısı gözlenir. Toros Dağları içinde saklanan Eynif Ovası meşhurdur. Toros Dağları üstünde yörüklerin konakladığı yaylalar yer alır. İlçenin Doğu tarafında limitini oluşturan Alara Çayı, Karpuz Çayı ve kaza merkezinden Manavgat Nehri ile üstündeki Manavgat Şelalesi Türkiye’de olmuş olduğu kadar dünya tarafından da meşhurdur.

İlçe olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 9 kasaba, 78 köy ve 19 semtten meydana gelmektedir.

Manavgat ilçesinin iklimi Akdeniz iklimi’dir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağmurludur. Don vakası tüm sene süresince fakat birkaç gün yaşanmaktadır. Kimi senelerde ise asla don bulunmadığı gözlenmiştir.

İlçenin doğal yapısı kısmen tarıma uygun olup bu alanlarda ziraat gelişme göstermiştir. Arta kalan yerler olan orman ve fundalık sahalar ve hayvancılığın geliştiği köyler olaraktan ayrılır. İlçe köylerinde büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliğinin yanı sıra tahıl, susam, karpuz yetiştiriciliği ve bilhassa son senelerde zeytincilik gitgide ehemmiyet kazanmaktadır. Orman mamulleri yapılan işçilik ile ve mevsimlik ziraat işçiliği öncelikli getiri yolları olup hudutlu ziraat arazilerinde tahıl yanı sıra son senelerde kekik, kiraz ve ceviz şeklinde meyve yetiştiriciliği yapılmaya start verilmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. duran diyor ki:

    Ekat yuksek gerilim belgeli tecrubeli elektrikciyim sizinle calismak istiyorum

BİR YORUM YAZ