Antalya Kumluca Belediyesi Personel Alımı

Antalya Kumluca Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kumluca Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Kumluca Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Kumluca Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Kumluca Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kumluca Hakkında
Kumluca, Antalya’ya bağlı olan turistik bir kazadır. Kumluca ilçesinin ilk yerleşimi kazanın merkezinin 5 kilometre değin doğu bölgesinde, tepelerin eteklerinde Sarı Kavak ismiyle 1830 senelerinde inşa edilmiştir. Elmalı ilçesinden bölünen Finike ile Antalya iline bağlı olan Iğdırmağardıç Bucağı Kumluca ve Kemer gibi iki farklı duruma ayrılarak, Kemer Antalya’ya, Kumluca’da Finike ilçesine bağlanmıştır. Bu arada Sarıkavak, Iğdırmağardıç Bucağının bir köyüdür. Bu günkü Kuzca Köyü ise o süre farklı bir kasaba şeklindeydi. 1924 senesinde Kuzca Bucağının merkezi Gödene’ye (Altınyaka) alınmış ve zaman içinde göçebe vatandaşların yerleşerek kalabalık bir merkez durumuna getirmiş olduğu günümüzdeki kaza merkezinin bulunmuş olduğu bölgede kumluca bucağı kurulmuştur. Kumluca bucağı sonraları daha da büyüme kaydetmiş, 7033 sayılı kanunun çıkmasıyla 1958 yılında Finike ilçesinden ilişkisi kesilerek ilçe yapılmıştır.Kumluca İlçesi, Batı Akdeniz kesminin, Antalya Körfezi’nin batı kısmındaki Teke Yarımadası diye isimlendirilen Antalya Körfezi ile Fethiye Körfezi hizasında Akdeniz’e doğru uzanmakta olan uzantı üstünde ve Antalya iline 90 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin yüzölçümü 1253 kilometre karedir. İlçenin güney bölgesinde Akdeniz, batı bölgesinde Finike kazası, batı ve kuzeybatı istikametinde Elmalı kazası yer almaktadır.

İlçe üç tarafı dağlarla çevrili, denizden kuzey bölgesine doğru uzanarak tatlık mahalinde son bulan bereketli bir ova üstünde bulunmaktadır. Bu ovanın doğu yönüne doğru uzantısı üstünde Mavikent kasabası yer almaktadır. Ova üstünde Mavikent’ten farklı altı köy daha bulunur. İlçenin kuzeyindeki dağlar giderek yükselerek Beydağları’na değin uzanmakta olan engebeli bir arazi oluşturmuştur.

İlçe’de Akdeniz İklimi görülür. Yaz ayları hava sıcaklığı 48 dereceye kadar çıkmaktadır. Kış ayları aşırı yağmur alır, kar yağışına rastlanmaz. Kış ayları sert rüzgarlar yaşanmaktadır.

İlçe içerisinde; Olympos, Corydella, Rhodiapolis, İdebessiois, Gagae benzeri önemli antik şehirler yer almaktadır. Bilhassa, Olympos oldukça fazla sayıda yerli ve yabancı turist tarafınca ziyarete uğramaktadır. 1991 senesinde bu antik kentte oluşturulan faaliyetler ve meydana çıkarılan tarihi yapıtlar, buranın tarihi ve turistik kıymetini daha da önemli hale getirmiştir.

İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 3 kasaba, 24 köy ve 20 semtten meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Şerife Çoşkun diyor ki:

    imam hatip mezunuyum, üniversite okuyorum. Evli ve iki çocuk annesiyim. B ehliyetim ve bilgisayar sertifikam var. Personel olarak büroda çalışmak istiyorum, acil işe ihtiyacım var.

  2. dilek yavuz diyor ki:

    Merhabalar lise mezunu 36 yasindayim istanbul yasiyordum ilkerler holding sevkiyat satis sonrasi destek ofis ici deneyimim vardir sehir degisikligi yaptigim icin acil ise ihtiyacim var antalya finikede ikamet ediyorum finike ve kumlucada is ariyorum ilgilenenlerin donus yapmasini rica ediyorum ilginize tsk ederim

BİR YORUM YAZ