Antalya Korkuteli Belediyesi Personel Alımı

Antalya Korkuteli Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Korkuteli Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Korkuteli Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Korkuteli Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Korkuteli Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Korkuteli Hakkında
Korkuteli, Antalya ilinin kuzey batı bölgesinde ve Antalya ilimize 60 km mesafede bulunan bir ilçedir. Korkuteli ilçesinin temelini teşkil eden Aladdin semti kazanın ilk yaşam merkezi konumundadır. Korkuteli kazası Antalya’ya bağlı olan Akdeniz bölgesi ilçelerinden bir tanesidir. Doğu bölgesinde Antalya merkez kazası, batı bölgesinde Muğla Fethiye kazası ve Burdur, Gölhisar ve Çavdır kazaları, güney bölümde Kumluca ve Elmalı kazaları ve kuzey bölümde Burdur, Bucak ve Tefenni kazaları ile çevrili yer almaktadır.Yüzölçümü 2471 kilometre kare şeklindedir. Deniz düzeyinden yüksekliği 1020 m. olup 1/4 nispetinde Akdeniz iklimi, 3/4 nispetinde göller bölgesi karasal iklim hüküm sürmektedir.  Senenin dört mevsimi belirgin olaraktan görülmekte olan ilçemizde hava sıcaklığı ortalaması kışın genel olacak şekilde -5 °C ve yaz mevsiminde +25 °C olur.

İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 6 kasaba, 43 köyden meydana gelmektedir. Yaz mevsiminde Türk firmalar ve yabancı turistler ile nüfus artışı yaşanır.

İlçenin ekonomik olaraktan kalkınması yakın tarihe denk gelmektedir. 1960 senesinden sonrasında geçmekte olan meyvecilik ve makinalı ziraat ile sulama barajının inşası vesilesiyle kalkınma hızlanmış ve yüksek oranda yükselmiştir. Bu gelişmelere paralel bir şekilde de kaza merkezi, bucak ve köylerin de çağdaş konutlaşma kendini göstermeye start vermiştir. Antalya ilinde bulunan turistik hareketlilik yaz mevsiminde ilçe içerisinde de tespit edilmektedir. Vatandaşların çoğunlukla uğraşı konumu ziraat, meyvecilik, hayvancılık ve arıcılık ile orman işçiliğidir. Sahada son senelerde yaygın hale gelen kültür mantarı imalatı da kaza ekonomisine büyük katkılar yerine getirmektedir. İlçe içerisinde fazla süratli gelişme gösteren bu pazar yurt bazında fazlaca hisseye sahiptir.

ilçe içerisinde üretilmiş olan kültür mantarı oranı Türkiye’nin %70`ı şeklinde büyük bir oranına haizdir. Bu imalatın temel deposu ev altı işletmeleri olmuş olduğu için, ailelerin ekonomiye katkısı oldukça önemlidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ