Antalya Kaş Belediyesi Personel Alımı

Antalya Kaş Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kaş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Kaş Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Kaş Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Kaş Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kaş Hakkında
Kaş, Antalya’nın en batı bölgesinde bulunan turistik kaza. Kaş ilçesinin ekseninde ismi bilinen Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai diye antik şehirler yanı sıra adı meçhul birçok harabe yeri bulunur. Bunlar irili ufaklı antik yerleşimlerdir. Sözgelişi Tüse Köyü’nün yakınında bulunan alçak bir tepe üstünde Tysse isminde ufak bir yerleşme yer alır.

Yüzölçümü 2.231 kilometre şeklindedir. Batı tarafında Eşen Çayı ile Muğla’nın Fethiye kazasından ayrılır. Doğu tarafında Demre kuzey bölümde ise Elmalı ilçelerine sınırdır. Akdeniz’de tam karşı tarafında, 2.100 metre uzaklıkta Yunanistan’a bağlı olan Meis Adası yer alır. Antalya vilayet merkezine 189 kilometre uzaklıkta bulunan Kaş’ın kumsal uzunluk mesafesi 70 kilometre civarı durumundadır.Kaş’ta Akdeniz iklimi hüküm sürmektedir. Yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağmurludur. Deniz düzeyinden 700 metre yüksekliğe değin Akdeniz iklimi tesiri görülür. Yüksek kesimler ise Karasal İklim etkisi altındadır. Kaş Kasabası yaz ayında Akdeniz sahillerimizin gündüzleri en serin noktasıdır. Ek olarak yaz ayı nem miktarı yönünden Akdeniz kıyı şeridinin en az değerlerine haizdir. Kış aylarında ise hava sıcaklığının sıfırın altına asla düşmediği ülkemizdeki tek merkezdir.

Kaş halkı geçimini yaz mevsiminde turizm amaçlı pansiyon, otel, ve motel işletmeciliği gerçekleştirerek yerine getirmektedir. İlçe halkının çoğunun plato köylerinde toprakları bulunmaktadır. Ova ve yaylalarda ülkemizin ehemmiyetli yaş sebze, meyve ve çiçek imalatı gerçekleşmektedir. Kış ayında da imalat seralarda gerçekleşerek içte ve dışta satışı yapılmaktadır. Tekrardan yüksek ve dağlarla kaplı mekanlarda elma imalatında ehemmiyetli bir ziraat girdisidir. Bununla birlikte balıkçılık da önde gelmiş olan geçim kaynaklarındandır.

İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 5 kasaba, 48 köyden meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ