Antalya İbradı Belediyesi Personel Alımı

Antalya İbradı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. İbradı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya İbradı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya İbradı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya İbradı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

İbradı Hakkında
Psidya hudutları iç tarafında bulunan İbradı’nın kuruluş vakti tam olacak şekilde bilinmiyor. Fakat, İbradı ve etrafında yer alan kalıntılardan Roma devrine uzandığı tahmin ediliyor Sözgelişi, İbradı’ya 2 kilometre uzaklıkta kurulu Ormana Belediyesi ile 7 kilometre uzaklıkta bulunan Ürünlü Köyü’ nün içinde helenistik devre Erymna Antik Şehri’nin kalıntıları bulunmaktadır. Şehrin nekropolü ise Ormana’yı çevreleyen kayalık sırtlardır.Yine Ormana’ya 11 kilometre mesafede Çukurviran Köyü etrafında Helenistik dönemlere ilişik kalıntılar tespit edilmektedir. İbradı kervan yolunun Kesikbel mahalinde yer alan Selçuklu Kervansarayı’ndan geriye bir tek temel taşları kalmıştır. Evliya Çelebi, tanınmış Seyahatname’sinde ibradı’nın 17. Yüzyılda epey mamur ve önemli bir kasaba bulunduğunu yazar.

İlçe doğu bölgesinde Beratlı, Trabeza, Kurkur, Çuvallı, Aktepe; batı bölgesinde Melik, Toka, Geçkar ve Çeçkar, Uluçukur. Kesik; kuzey bölgesinde Zimbit, Obet, Gaydan, Uluçukur, Akpınar, Lök, Pınarcık, Enerli; güney bölgesinde Katara, Karadağ, Akıncı, Kurtgediği dağları ile dönüştürülmüştür. Gembos ve Gemboğazı ovası İbradı’nın kuzey bölgesinde Dereköy ile Göynem ve İbradı arasında yer almaktadır. Rakamı 1300 metre uzunluğundadır.

İlçenin dağlarla kaplı bir alanda bulunuşu hayvancılık icraatlarını geliştirmiştir. En fazla beslenen hayvan kıl keçisidir. Tarımsal icraatlarda piyasaya yönelik bir imalat gerçekleşmemektedir. Hububat ve meyvecilik öncelikte tutulmaktadır. Yüksek kesimlerde bulunan ormanlardan kesim ve dikim yapılan işçilik ile gerçekleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ