Antalya Gündoğmuş Belediyesi Personel Alımı

Antalya Gündoğmuş Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gündoğmuş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Gündoğmuş Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Gündoğmuş Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Gündoğmuş Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gündoğmuş Hakkında
Gündoğmuş, Antalya’ya bağlı olan bir kazadır. Geçmişi antik çağlara dayanan Gündoğmuş ilçesinin günümüzdeki yeri Romalılar devrinde iskan edilmiş bir yerdir. İlçe hudutları içindeki Roma harabeleri, Taşahır Mevkiindeki Kaseyir Şehri harabeleri, Senir Köyü yakınında bulunan Kese Mevkiindeki Roma Harabeleri en eski harabeler olabilme özelliğini taşımış olduğu ifade edilebilir. Daha sonra gelen devirlerde, bilhassa Malazgirt Zaferi sonrasında Anadolu’nun Türkleşmesi devrinde, kent Selçuklular’ın hakimiyetinde kalmış ve II. Bayezid zamanında da Osmanlı İmparatorluğu topraklarına dahil olmuştur.Batı Toros Dağları’nın, Geyik Dağı eteklerine kurulmuş bir kazadır. Yüz ölçümü 1323 kilometrekare olup denize olan yüksekliği 900 metredir. Dağlarla kaplı sahaları ormanlarla serili vaziyettedir. Alara Çayı doğu- batı istikametinde ilçeyi ayırır.

Akdeniz iklimi’nin egemen olmasına rağmen kış aylarında birazcık daha Karasal İklim özellikleri gösterir. Bu yüzden kış ayında birazcık sert olur.

Antalya’ya 149 kilometre mesafede olan Gündoğmuş kazası, Akseki – Manavgat Karayoluna da 36 kilometrelik asfalt bir yolla bağlanır.

İlçe içerisinde işsizlik oranı fazla yüksek seviyede olup genç işgücü kumsal ilçe ve beldelerindeki turizm piyasasına yönelmiş olduğu için ilçe devamlı göç sunmaktadır. İlçe istihdamında en dikkat çekici payı, mevsimlik işçi alımları yapan Orman İşletme Müdürlüğü gerçekleştirir.

İlçe içerisinde ehemmiyetli bir endüstri kuruluşu mevcut değildir. Engebeli arazi yapısından ötürü ziraat sahalarının hudutlu olması, tarımın teras biçiminde ufak sahalarda yapılmasına sebep olmuştur.

Köylerde hayvancılık ehemmiyetli bir yer tutmaktadır. Arıcılık, merkez ile birlikte kaza ekonomisinde ehemmiyetli bir yer tutmaktadır. Köylerde kısmi olaraktan sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılmaktadır fakat yalnız ihtiyaca dönüktür. Mevsimlik işçilik yaygın olup halk yaz ayı kumsal ilçelerde pamuk toplama işleri yapmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ