Antalya Gazipaşa Belediyesi Personel Alımı

Antalya Gazipaşa Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gazipaşa Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Gazipaşa Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Gazipaşa Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Gazipaşa Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gazipaşa Hakkında
Gazipaşa, Antalya’nın en doğu bölgesinde bulunan kazasıdır. Gazipaşa ilçesinin meçhul ya da tahmin edildiği üzere tarihi, tarihi perspektif içerisinde epey derinlere uzanır. Temel hatlarıyla bu tarihsel macerası Milattan Önce 2000’lerde başlar. Hititlerin bir kolu olan Luviler yeniden Hititlerin Kizzuvatna (Çukurova bölgesi) ve Arzava (Antalya yöresi) ülkeleri şeklinde adlandırdıkları yerde yaşam sürmüşlerdir. Gazipaşa’da bu bölge iç tarafında kalması sebebiyle kazanın tarihi yolculuğa Luvilerle – Hititlerle başlamış olması tahmin edilmektedir. Öyle ki Karatepe (Sivaslı) civarında bulunan harabaler içinde bulunan aslan kalıntıları bu detayları doğrular niteliktedir.Antalya ilinin 180 kilometre doğu bölgesinde 10 kilometre uzunluk mesafesi, 7 kilometre eninde Akdeniz kıyı bölgesinde Gazipaşa Ovası üstüne inşa edilmiştir. Doğu bölgesinde İçel vilayeti Anamur İlçesi, kuzeydoğu tarafında Karaman vilayeti Ermenek kazası kuzey bölgesinde Sarıveliler kazası ve batı bölgesinde ise Alanya ilçesiyle sınırdır. Güney hudutları teşkil eden Akdeniz sahiline paralel bir şeklilde tahmin edildiği üzere 35 kilometre içerde batı tarafından doğu yönüne doğru uzanmakta olan Toroslarla çevrelenmiştir. Yüzölçümü 931 kilometre olup kaza merkezi sahilden 3 kilometre içerde bulunmakta ise de yeni yerleşimler sahile değin uzanmıştır.

İlçenin kıyı şeridi uzunluk mesafesi tahminen 50 kilometredir. İlçe merkezi ile deniz kıyısı içinde alçak tepeler bulunmaktadır. Ovanın kuzey bölgesinde dağlarla kaplı yayla bulunur. Nisan ve mayıs aylarında kaza da bir saat arayla hem kayak gerçekleştirme hem de denize girme imkânı yer alır.

Gazipaşa ilçesinde de ekonomik hayat hava şartlarına bağlı olan olaraktan kuru ziraat ,küçük el sanatları ve ticaret, ormancılık ve hayvancılık ve sanayidir. Fakat 1970 li yıllardan sonra başlamış olan sera ve seracılık çalışmaları o zamandan bu güne yükselen seviyede ilçenin ekonomik yaşamla İlçenin ekonomik hayatında en dikkat çekici gelir kapısı durumuna gelmiştir.

İlçe içerisinde rastgele bir büyük endüstri kuruluşu var olan olmamakla birlikte orta ve ufak çaplı atölyeler ve imalathaneler bulunmaktadır.

İlçe ekonomisinde egemen olan piyasa ziraat sahasıdır. Tarımda da en büyük hisse örtü çerçevesinde gerçekleşen turfanda sera sebzeciliği ve muzculuğa mahsustur. Son senelerde örtü altında çilek yetiştiriciliği ve enginar yetiştiriciliği hızlı bir şekilde çoğalmaktadır.Fakat arazi yapısının genel olaraktan engebeli bulunması sebebiyle kaza yüz ölçümünün yalnızca % 18’i tarımsal icraat için tercih edilebilmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. orhan özgüven diyor ki:

    SRC 1,2,3,4 VAR.
    PSİKOTEKNİK VAR.
    DEMİR BÜKEY DEFANSİF İLERİ SÜRÜCÜLÜK TEKNİKLERİ EĞİTİMİ ALDIM.SERTİFİKAM VAR.

BİR YORUM YAZ