Antalya Finike Belediyesi Personel Alımı

Antalya Finike Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Finike Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Finike Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Finike Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Finike Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Finike Hakkında
Finike, Antalya ilinin batı bölgesinde bulunan turistik bir kazadır. Doğu tarafında Kumluca, kuzey bölümde Elmalı, kuzeybatı tarafında Kaş ve batı tarafında da Demre kazalarıyla çevrilmiştir.

Eski adı Phoenicus. Fenikeliler tarafınca Milattan Önce 500’lü yıllarda, liman şehri olaraktan kurulmuştur. Finike kazası antik çağda ise Likya (Teke Yarımadası) olacak şekilde isimlendirilen sahada yer almaktadır. Teke Yarımadası’nda Milattan Önce 3.000 seneden bu yana yaşam bulunur. Lakin gerçekleşen arkeolojik araştırmalar bu alanda 2.000 seneden eskiye giden bir şehir hâlâ tespit etmemiştir.

Elmalı civarlarında oluşturulan kazılar erken bronz çağı yerleşimini meydana çıkarmıştır. Finike kaza hudutlarında ve yakın çevrede birçok tarihi kalıntı olmasına karşın bunların tarihi Semahöyük kadar eskiye gitmemektedir. Bu kalıntılarda imal edilen arkeolojik incelemelerde sağlanan belirtilerin en eskileri Likya uygarlığından kalanlardır.Finike kazası ve etrafında egemen olan ekonomik yapı tarımsal karakterlidir ve varolan ticaret ve endüstri de tarımsal yapıya göre şekillenmektedir. Civarda en büyük geçim kaynağı turfanda sebzecilik ve narenciyedir. Bunun dışında alanda düşük da olsa balıkçılık yapılır. Civarda tarımın ve turizmin mevsimlik oluşu, farklı zaman dilimlerinde yoğunluk kazanmaları civarda yeni gelişmeye geçen turizmin, tarıma alternatif bir gelir kapısı olmaktan ziyade, bir ek gelir kapısı olabileceğini devam ettirmektedir. Bu da civar tarımın ve turizminin birbirlerini mevsimsel özellikleriyle dengelemesi, yörenin mevsimsel işsizlik meselenin kısmen çözülmesi anlamına gelmektedir.

Turizm dolayısıyla çevre kazalar değin bozulmaması ile ayrılır. Fakat nihai dönemdeki yoğun yapılaşma ile ehemmiyetli turizm konumlarından bir tanesi durumuna sahip olmuştur. Yeniden de 1980’li yıllar sonrasında bu bölgede bulunan turizm yatırım siyaseti, Finike ilçesinde pek rağbet görmemiştir. Zira kaza toprakları tarıma daha uygun vaziyettedir. Bundan dolayı turizm alanı diğer çevre kazalar kadar süratli bir büyüme göstermemiştir. Yakın tarih içinde Finike Limanı’na ilave olarak oluşturulan marina ile yat turizminde söz sahibi olmaya başlamıştır. 10 kilometrelik kumsalı ile yurdun en uzun plajlarından birine haiz durumdadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ