Antalya Elmalı Belediyesi Personel Alımı

Antalya Elmalı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Elmalı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Elmalı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Elmalı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Elmalı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Elmalı Hakkında
Elmalı, Muğla vilayetine hududu olan Antalya’ya bağlı olan bir kazadır. Antalya ilinin 114 kilometre batısında yer almaktadır. Elmalı kazası, Güney Anadolu’yu içerisine alan Toros Dağları’nın Batı Akdeniz Bölgesi’nde uzanmakta olan kıvrımları arasına sıkışmış çanak şeklindeki bir yayla üstünde inşa edilmiştir. 

Elmalı, Toros Dağları’nın bir kolu olan Beydağları ile çevrili olup, kent merkezinin bulunmuş olduğu mekan sanki bir çanağı çağrıştırır. Bu çanak iç tarafında kazanın kuzey bölgesinde Elmalı Dağı, doğu bölgesinde Tilkicilik Tepesi, batı bölgesinde Topdağı Tepesi, güney bölgesinde de Elmalı Ovası bulunmaktadır.

Elmalı’nın tarihi Milattan Önce 5.-4. asırlarda bölgede hayatını sürdüren Likyalı’lar ile başlar. Bölge, Roma İmparatorluğu’nun, Bizans İmparatorluğu, Selçuklu Devleti’nin, Teke Beyliği’nin, Osmanlı Devleti’nin yönetimi altında kalmıştır.İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 2 kasaba, 89 köy ve 20 semtten meydana gelmektedir.

Genel olacak şekilde Elmalı ekonomik durumu tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne dayanır. Meyvecilik ön planda bulunmaktadır. ülkemizdeki elmanın %12’si ilçe içerisinde imal edilir. Son 5 senedir yeni ürün türleri ve imalat teknikleri ile meyvecilik değişiklik göstermiştir. Verilmiş olan destekler ile seracılık gelişme göstermiştir. İlçe içerisinde endüstri fazla gelişmiş değildir ve endüstride büyük işçi grubu çalıştıran kuruluşlar bulunmuyor. Aslına bakarsanız var olan endüstri kuruluşları da kazanın bu yapısı sebebiyle meyve ve meyve suları ile alakalıdır. 2008 senesi Eylül ayı itibari ile tekke köyünde üzüm ve meyve şarabı tesisi icraata geçerek üretime geçmiştir. 2009 senesinde 2000 ton kapasiteye ulaşacak olan Elmalı şarap tesisi, 2010 senesinde de ihracata geçmiştir.

Elmalı ilçesinde hudutları içinde yer alan tarihi ve arkeolojik yapılar ile kültür turizmi itibariyle oldukça çok imkan bulunur. İlçenin Teke Emirliği’nin merkezi olması sebebi ile o çağlardan sonra çevrenin kültür merkezi konumundadır. Osmanlılar zamanında ilçe içerisinde 7 medrese olmuş olduğu kabul edilmektedir.

Sahada imal edilen arkeolojik kazılar sonunda imal edilen tarihe ve tanrıçalara ev sahipliği gerçekleştiren birçok tarihi eser bulunmuştur.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ