Antalya Döşemealtı Belediyesi Personel Alımı

Antalya Döşemealtı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Döşemealtı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Döşemealtı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Döşemealtı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Döşemealtı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Döşemealtı Hakkında
Döşemealtı, 2008 senesinde kuruluşu gerçekleşen Antalya şehrinin merkez kazalarından bir tanesidir. Antalya ilinini kuzey bölgesinde kalır. El dokuması halılarıyla meşhurdur. Nüfusu TUIK verilerine göre 44.000’dir. 14 mahallesi  4 kasabası 14 köyü yer alır.

Ismini Düden Şelalesi’ni besleyen Kırkgöz Gölü’nden alarak 1934 senesinde Korkuteli Kızılcadağ ve çevre köylerinden gelmiş olan aileler ve sonrasında dönemin Antalya Valisi Haşim İşcan tarafınca 60 adet iskân evi yaptırılmış ve bu konutlara Kıbrıs’tan gelmiş olan 60 Türk yurttaşı aile yerleştirilmesiyle Kırkgöz Yeniköy isminde bir köy faaliyete geçirilmiştir. Sahada göçebe olaraktan hayatını sürdüren Yörüklerin de yerleşik düzene geçmesiyle genişleyen bir köy meydana gelmiştir. Antalya iline 20 kilometre mesafede olup, Antalya –Burdur karayolu üzerinde bulunmaktadır.İlçe uzun seneler tarıma bağlı bir ekonomiye haiz olmuş; öncelikle pamuk, zeytin, buğday, arpa, mısır, yulaf, susam, soğan, turunçgiller ile her çeşit sebze ve meyve üreticiliği geçim kaynağı haline gelmiştir. Lakin yaşadığımız çağda bölgenin imara açılmış bulunması ziraat topraklarının az hale gelmesine neden olmuş, Organize Sanayi Bölgesinin kuruluş işlemlerinin bitmesi ile  iş olanakları bu istikamete kaymıştır.

Döşemealtı İlçesine 2004 senesinde 5393 sayılı kanun ile Çıplaklı köyü 4. semt olacak şekilde katılmış,6450 olan nüfusu TUIK verilerine göre 7311’e, 2007 senesi sayımları ile de 12.078’e gelmiştir. 5747 sayılı,”Büyükşehir belediyesi hudutları içinde ilçe kurulması ve kimi kanunlarda değişim yapılması ile ilgili yasa”ile Yeşilbayır, Düzlerçamı ve Çığlık belediyelerinin kapatılıp semte dönüştürülmesiyle Antalya da kuruluşu gerçekleşen 5 merkez kazadan birisi olmuş ve bu katılımlarla nüfusu TUIK verilerine göre 25.000’e yükselmiştir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ