Antalya Demre Belediyesi Personel Alımı

Antalya Demre Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Demre Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Demre (Kale) Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Demre Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Demre Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Demre Hakkında
Demre (Eski ismi, Kale), Antalya’nın turistik kazalarından biri olmuştur. Myra (Demre) her daim Likya’nın en dikkat çekici kentlerinden birisi olaraktan tanınır. En erken sikkeler Milattan Önce 3. asır tarihlenir. Lakin kentin en azından Milattan Önce 5. asır da kurulmuş olduğu rivayet edilmektedir.Demre, Antalya körfezinin batı bölgesinde Teke Yarımadası’nın güney bölgesinde bulunan bir kaza olup, doğu bölgesinde Finike İlçesi, batı bölgesinde Kaş İlçesi, güney bölgesinde ise Akdeniz ile komşudur.

Üç tarafı dağlarla çevrili durumda olan ilçenin kurulmuş olduğu arazi Demre Çayının getirmiş olmuş olduğu bereketli alivyonlu topraklardan ortaya çıkmıştır. Akdeniz ikliminin tipik karakteristik özelliklerinin görülmüş olduğu Demre İlçesinde yaz ayları sıcak ve kurak, kış ayları ılık ve yağışlı geçer.

İlçenin ekonomik durumu %90 tarıma bağlıdır. İlçe daha ziyade turizm cenneti olmasına karşın turizm fabrikalarının az olması sebebiyle halk geçimini ziraat ile yerine getirmektedir. ülkemizin en fazla Sivri Biber üreten yerlerinden bir tanesidir. Demre Sivrisi ismini buradan almaktadır. İlçedeki seralarda turfanda sebze imalatı gerçekleşmektedir. İlçe tarımının ehemmiyetli kesmini turunçgiller oluştururken 1970 senesinden sonra seracılığa geçilmesi sebebiyle turunçgiller sahalarının yerini seralar almaya hak kazanmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Fatih KARACA diyor ki:

    Demre’de ikamet ediyorum. Ön lisans mezunuyum, açıktan işletmeyle lisans tamamlıyorum. İşsizim, yardımcı olursanız çalışmak istiyorum.

BİR YORUM YAZ