Antalya Alanya Belediyesi Personel Alımı

Antalya Alanya Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Alanya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Alanya Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Alanya Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Alanya Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Alanya Hakkında
Alanya, ülkemizin Akdeniz Bölgesi’de bulunan Antalya’ya bağlı olan bir turizm ilçesidir. Kent merkezine mesafesi 132 kilometre uzaklıktadır. Ülkemizin güney sahillerinde yer alan Alanya, 1.598,51 kilometrekarelik bir sahaya haizdir ve nüfus bilgisi (2013 nüfus araştırmasına nazaran) 276.277 şeklindedir. Nüfusun bir çoğu Türk’tür. Alanda 10 bin kadar ise Avrupa’lı bulunur.

Alanya kazası idari olarak Antalya’ya bağlı durumdadır, Alanya Belediyesi ve kazası da Antalya Büyükşehir Belediyesi sorumluluk sahasına girmiştir. Alanya ilçesine 45 km uzaklıkta yer alan Gazipaşa Havaalanı 2012 senesinde icraata başlamıştır.

Stratejik durumu sebebi ile Akdeniz’in kıyı kesimlerinde ufak bir yarımada durumundadır. Kuzey bölgesinde Toros Dağları uzanmaktadır. Alanya tarih süresince, , Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı benzeri imparatorluklar için Akdeniz’de ehemmiyetli bir kale vazifesi görmüştür. Bölgede Akdeniz ikliminin özellikleri yaşanmaktadır. Kış ayında ılık ve yaz ayında sıcak geçer. Turizm yönünden Ülkemizde yüzde dokuzluk bir hisseye sahipken Yabancıların Ülkemizde mülk alımında ise %30’luk bir hisseye haizdir. Turizm, bilhassa 1958’lerden sonrasında gelişmeye başlayarak, ilçede bulunan en faal iş kolu durumuna gelmiş ve bu vaziyet bölgede nüfus artışını ortaya getirmiştir. Sıcak iklimi yardımıyla birçok sportif etkinlik ve kültürel icraata elverişli hale gelmiştir. 

Kentin ekonomik durumu tamamıyla ziraat ve turizme bağlıdır. Hizmet alanı iyi gelişmiştir. Üretilmiş olan hizmet ve malların tamamına yakının tüketimi, etrafta yer alan turistik otellerde yapılmaktadır.

Alanya nüfusu TUIK verilerine göre her geçen zaman çoğalmaktadır. 1980’li senelerde 30.000 insanın yaşamış olduğu ilçe içerisinde yoğun yurt içi ve ülke dışı göçler neticesi yükselmiştir. İlçenin nüfusu 2010 adrese dayalı nüfus kayıt sistemine bakılırsa 241.451 şeklindedir. Bunun 100.000 kaza merkezinde, 160.000’i ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir. Avrupa vatandaşlarının gözdesi olan kentte büyük çoğu yaşlı ve emekli 10.000 civarinda Avrupalı hayatlarını devam ettirmektedir.

Alanya tipik bir Akdeniz iklimine haizdir. Akdeniz havzası kış aylarında oldukça fazla sayıda yağmur getirir, yaz ayları ise kışa nispeten daha uzun, sıcak ve yağmursuz geçer.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. seda diyor ki:

    personel ve memur alımları

BİR YORUM YAZ