Antalya Akseki Belediyesi Personel Alımı

Antalya Akseki Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Akseki Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Antalya Akseki Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Antalya Akseki Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Antalya Akseki Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Akseki Hakkında
Eski ismi Marla olan Akseki, Toroslar üstünde inşa edilmiştir. Sonrasında Selçuklu ve Osmanlı idaresine geçmekte olan ilçe içerisinde, Roma İmparatorluğu dönemlerinden beri toplumların yaşamış olduğu kabul edilmektedir. Malazgirt savaşından sonrasında Türk varlığı her geçen gün artmış daha fazla oğuzların afşar boyuna ilişkin Türkmenler yaşamaya başlamıştır. 1872 yılında Alanya ilçesinden ayrılan Akseki, 1901 senesinde Antalya Konya Eyaleti dahilinde bağımsız bir sancak haline gelmiştir. Ayrıca Akseki’nin hudutları daraltılmış, kimi köyler Seydişehir kazasına bırakılmıştır. İbradı, eski zamanlar bir kasabayken, 1991 senesinde ilçe yapılarak Akseki ilçesinden bölünmüştür.Kardelen çiçeğinin ana memleketi olacak şekilde tanınan Akseki kazası, Antalya’ya bağlı olan Batı Torosların güney bölgesinde kurulmuş bir kazadır. Doğu bölgesinde Gündoğmuş, Bozkır, batı bölgesinde Manavgat, İbradı, kuzey bölgesinde Beyşehir, Seydişehir, güney bölgesinde Manavgat ve Gündoğmuş kazaları bulunur.

Yüzölçümü; 2390 km2, ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1050 metredir (merkez). İlçenin coğrafi yapısı Manavgat Irmağının oluşturmuş olduğu büyük bir vadi ile engebeli ve dağlarla kaplı bir görünüşe haizdir. İlçenin fazlaca çoğ Kartallı Mağara (Bağarcık) Kuyucak, Düdencik Mağarası(Çınardibi), Bucakalan Mağarası, Göktepe Yaylası, Çimi Yaylası, Irmak Vadisi kazanın öteki çekiciliği olan yerlerdir. Akseki ilçesinde; karasal iklim görülür. Yaklaşık hararet 13,1 derece olup en çok hararet 36,7 C’dir. Akseki’de kış aylarında hararet -30 dereceye değin azalabilmektedir.

Civar halkının öncelikli geçim kaynakları; ormancılık, ticaret ve hayvancılık olup bağcılık ve badem yetiştiriciliği de yüksektir. Epey taşlı olan sahada sulanabilen arazilerde meyvecilik ve sebzecilik de gerçekleşmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. HASAN YILMAZ diyor ki:

    Antalya Akseki’nin Çaltılıçukur köyünde ikamet etmekteyim, iş arıyorum. 2 yıllık ön lisans mezunuyum, Akdeniz Üniversitesi Seracılık programından iş arıyorum. İşsizim, yaşım 27 veyardımcı olursanız çok sevinirim. Çok muşgül durumdayım, çalışmak istiyorum.

BİR YORUM YAZ