Ankara Yenimahalle Belediyesi Personel Alımı

Ankara Yenimahalle Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Yenimahalle Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Yenimahalle Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Yenimahalle Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Yenimahalle Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Yenimahalle Hakkında
Yenimahalle, Ankara ilimizin kazasıdır. Yenimahalle, 1946-1949 senelerinde vilayetin imarı ile bilhassa o dönemin Ankara Belediye Başkanı Ragıp Tüzün tarafınca Ankara ilimizin yakın yerleşim alanı olaraktan tasarlanmış ve 1950 senelerinde dar gelirli işçi ve memur vatandaşları mesken sahibi yapmak gayesi ile ikişer katlı olaraktan kurulmaya başlanmış, günümüzdeki şeklinde hızlı bir gelişme gösteren Yenimahalle, 1 Eylül 1957 senesinde kaza merkezi durumuna getirilmiştir.

Yenimahalle, kent merkezi dışında engebeli bir arazide faaliyete geçirilmiştir. Denize olan yüksekliği 830 metre yüksekliğindedir. İlçenin yüzölçümü 274 kilometrekare şeklindedir.Hudut vilayetlerden gelmiş olan Çubuk Çayı, Hatip Çayı ve İncesu Deresi, kazanın Akköprü Mahalinde birleştikten sonrasında Çiftlik, Güvercinlik ve Etimesgut’tan taşınarak Sincan Osmaniye Köyü yakınında Akıncı Ovasından gelmiş olan Ova Çayı ile birleşerek Ankara Çayı’nın ismini alır ve Sakarya Irmağının büyük bir kolu olaraktan Polatlı sınırlarına değin girer.

İlçenin kent tarafında oturanların çoğunluğu memur ve işçilerdir. Son senelerde süratli bir gelişen ilçe hudutları kapsamında ticaret ile uğraşanlar çoğalmıştır.

Son senelerde Ankara İli’nin yeni yaşam konumu olaraktan ön sıralara geçmekte olan ilçedeki, bilhassa E-5 Devlet Karayolu etrafında yaşam sahaları ve sanayi ağırlık kazanmaktadır. Batıkent yaşam alanı, Aselsan ile tüzel ve özel kişilere ilişkin fabrikaları ve bilhassa Macun sınırları içinde kuruluşu gerçekleşen Sanayi ve Ticaret Merkezi (Ostim Organize Sanayi Bölgesi) ile ATB İş Merkezi, İvedik OSB, Öz Ankara Toptancılar Sitesi, Yıldız Sanayi Sitesi, Erciyes İşyerleri, Başkent Otosanayi ve GİMAT yer almaktadır.

Birçok büyük alışveriş merkezi ilçe içerisinde bulunmaktadır. Ankamall, Arcadium AVM, Acity AVM, Nata AVM, CarrefourSA AVM, Karşıyaka İş Merkezi, Atlantis AVM ilçe içerisinde bulunmaktadır.

Ankara ilimizin en büyük mezarlığı olan, Karşıyaka Mezarlığı da burada yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ