Ankara Sincan Belediyesi Personel Alımı

Ankara Sincan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Sincan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Sincan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Sincan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Sincan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Sincan Hakkında
Sincan, Ankara ilimizin metropol kazalarından bir tanesidir. Merkeze mesafesi 27 kilometredir. Sincan ilçesinin kuruluş zamanı kesin olacak şekilde bilinmemekle birlikte 17. asır arşiv belgelerinde Sincan köyünün adına denk gelinmektedir. Cumhuriyetin ilk senelerinde 28 ev ve mescitten oluşmuş olan bir köy olurken, Mustafa Kemal Atatürk’ün önerileri ile yurtdışından (Romanya ve Bulgaristan) gelmiş olan muhacirlerle, 1950 senesinde nüfusu TUIK verilerine göre 1.258’e gelmiştir.

İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara’ya bağlı olan Sincan ilçesinin kuzeydoğu tarafında Kazan, doğu bölgesinde Etimesgut, güney bölgesinde Yenimahalle, güneybatı bölgesinde Polatlı, batı, kuzeybatı ve kuzey bölgesinde de Ayaş kazaları yer almaktadır.İlçe ekonomisini çok az olaraktan bitkisel üretim ile hayvancılık karşılarsa da burada yaşayanlar çalışmak düşüncesiyle her gün kent merkezine giderler. Ek olarak ilçe içerisinde sanayi tesisleri ve kombinalar yer almaktadır. İlçedeki kil yatakları da işletilmektedir. Ankara Sanayi ve Ticaret Odası tarafınca sektöre kazandırılmış olan OSB Sincan’da yer almaktadır.

Sincan ilçesinde 1990 senesinde inşası bitmiş olan Ankara 1. OSB yer almaktadır. Sincan’ın nüfusunun artışında en büyük hisse sahibi olan Endüstri Bölgesi’nde fazla sayıda yurtiçi ve yurtdışı merkezli fabrika yer almaktadır.

Sincan, yöre ilçelere kıyasla hizmet dalında epey ileridedir. Yöre kazalar, kasaba ve köyler ihtiyaçlarini Sincan merkezinden yerine getirmektedir. Bilhassa mobilya, dayanıklı ev eşyaları, kıyafet, tekstil, eğitim ve gıda hizmetlerinde kazanın ve yöre bölgenin alışveriş merkezidir.

Sincan, İpek Yolu’na yakın oluşundan dolayı tarihi dönemlerde ehemmiyet elde etmiş, Asya’da da aynı adı taşıyan kimi yaşam sahaları yer almaktadır. Etimolojik olaraktan baktığımız zaman da Sincan Şen, Canlı İnsanların Memleketi demektir.

İlçe bağlısı olacak şekilde merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 2 dış mahalle (Temelli ve Yenikent), 57 semtten meydana gelmektedir. İlçe vasfını kazanmasından ve I. Organize Sanayii Bölgesi’nin açılmasından sonrasında devamlı olaraktan yeni konutlarla yapılaşması yükselen bölgenin nüfus yükseliş hızı, Ankara nüfus yükseliş hızının üzerinde yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kübra Ayşe Düzgün diyor ki:

    MESLEK LİSESİ YAPI TEKNİK RESSAMLIĞI MEZUNUYUM 2014 AOTOCAD VE İŞYERİ AÇMA BELGEM VARDIR

BİR YORUM YAZ