Ankara Polatlı Belediyesi Personel Alımı

Ankara Polatlı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Polatlı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Polatlı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Polatlı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Polatlı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Polatlı Hakkında
Polatlı, Ankara’nın batı tarafında, Eskişehir – Ankara Devlet Yolu üstünde Ankara ilimize en yakın kazadır (76 kilometre). 1 Ağustos 1926 yılında 877 sayılı kanunun çıkmasıyla ilçe yapılmıştır.

Polatlı İlçesinde insan yerleşiminin tanınan en eski zamanı M.Ö 3000 senelerine değin dayanmaktadır. Yassıhöyük köyünde yer alan antik Gordion Kentinde Milattan Önce 3000 senelerinde yaşam olmuş olduğu kabul edilmektedir.

Polatlı kaza merkezinin günümüzdeki yerleşimi 1860 senesinde Sivritepe mevki Menteşe Semtinde ve Zafer Semtinde ortaya çıkmıştır. Yerleşimin asıl gelişimi Ankara-İstanbul demiryolunun 1892 senesinde buradan geçmesiyle tamamlanmıştır.

Polatlı’nın ekonomik durumu tarih süresince ziraat öncelikli olagelmiştir. İlçenin 383.675 dekar sulu, 1.789.500 dekar susuz ve toplam 2.173.175 dekar ziraat alanı yer almaktadır. Civar topraklarında azami üretilmiş olan mamüller buğday, arpa, şeker pancarı, kavun ve soğandır. İlçede hayvancılık; büyükbaş, küçükbaş ve kümes hayvancılığına bağlı durumdadır.İlçe merkezinde şehirsel ekonomik etkinliklerin ve bu duruma bağlı olacak şekilde sanayinin ve hizmet pazarının gelişimi Ankara-İstanbul demiryolunun 1892 senesinde Polatlı’dan geçmesi ile geçmiştir.

İlçede endüstri gittikçe gelişmektedir. Türkiye’nin ehemmiyetli endüstri markalarından olan Ortadoğu Rulman Sanayi ve hema dişli Fabrikası Polatlı ilçesinde yer almaktadır. Bunların yanı sıra yurt geneline galvanizli doğrudan oluşturan Şa-Ra ile yurtiçi ve yurtdışına döşemelik kumaş oluşturan Polmen Dokuma Sanayi ve Amerikan Halı Sanayi, 2 tane hazır beton tesisi, 1 tane kâğıt ve matbaa tesisi, 1 tane armağanlık eşya tesisi, 1 tane çatı cephe sistemleri tesisi, 1 tane ambulans teçhizat tesisi, 1 tane boru tesisi, 1 tane tıbbı gereç imalat tesisi, 1 tane Doğal gaz Çevrim Santrali, 9 tane un tesisi, 3 tane yem tesisi, 8 tane mermer işletme fabrikası ile 1 tane ziraat aletleri imal tesisi ilçe içerisinde etkinliklerini sürdürmektedir. Bu alanda devamlı yeni girişimler ve gelişmeler olur.

İlçede sanayinin gelişimine ehemmiyetli katkılar meydana getirecek olan Polatlı OSB 2172 dekar saha üstünde alt yapı faaliyetleri ve fabrika kuruluş faaliyetleri düzeyinde sıhhatli bir büyüme içinde yer alır. Ek olarak Malıköy’de Ankaralı sanayicilerin liderliğinde 5200 dekar saha üstünde Başşehir OSB ismiyle ikinci bir Organize Sanayi Bölgesi kurulmaktadır. Bunların haricinde yeniden Malıköy kesminde 2. Organize Sanayi Bölgesi’ninde alt yapı faaliyetleri sürmekte olup, tekrardan bu sahada Anadolu OSB ismi ile yeni bir Organize Sanayi Bölgesi kuruluş işlemlerinin bitmesi planmala evresindedir.

İlçenin nüfus bilgisi 2013 adrese dayalı nüfus araştırmasına bakılırsa 117,393’dür. Bu durumun 102,659’u kaza merkezinde, 14.734’ü ise bucak ve köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır.

İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; çok sayıda köy ve 13 semtten meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Serpil Duğan diyor ki:

    amasya universitesi harita ve kadastro mezunuyum.

  2. MERVE CANSU CÖMERT diyor ki:

    CELAL BAYAR ÜNİVERSİTESİ 4 YILLIK İŞLETME MEZUNUYUM.POLATLI BELEDİYESİNDE İSTATİSTİK BÖLÜMÜNDE DAHA ÖNCE 1 AY STAJ YAPTIM.TEKRAR BELEDİYEDE ÇALIŞMAK İSTERİM.

  3. sakıp diyor ki:

    yıldız teknik üniversitesi mezunuyum

BİR YORUM YAZ