Ankara Nallıhan Belediyesi Personel Alımı

Ankara Nallıhan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Nallıhan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Nallıhan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Nallıhan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Nallıhan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Nallıhan Hakkında
Nallıhan, Ankara’nın bir kazasıdır. Batı Karadeniz Kısmı’nda, başkent Ankara ilimize 160 kilometre mesafede, vakti İpek Yolu üstünde bir kazadır.Nallıhan ismini; yakınından geçmekte olan Nallı Suyu ve Osmanlı vezirlerinden Nasuh Paşa’nın yaptırdığı handan almıştır.
Nallıhan Kuş Cenneti, Hoşebe, Ilıca Şelalesi, Taptuk Emre, Bacım Sultan, Sarıyar Barajı ve Hidroelektrik Santrali, kazanın ehemmiyetli turistik bölgeleridir. İpek iğne oyaları ile meşhurdur. Yaprak sarma, kapama pilavı, höşmelim ve bayram çörekleri yerel yemekleri içerisinde bulunmaktadır.
Çayırhan ve Sarıyar isimli iki kasabası bulunmaktaydı. Beldeler 6360 sayılı yasa kapsamı altında, semte dönüşmüştür.

İlçede domates ve biber öncelikli geçim kaynaklarındandı. Mikroklima özelliğinden ötürü pirinç yetiştirilebilmekteydi. iklimsel değişimle beraber zaman içinde patatese yönelinmiş fakat beklenen randıman alınamayınca fasulye ve domates ekimine başlanmıştır.

Avcılık için uygun arazisi ve çeşitli av hayvanları yer almaktadır.

İlçe bağlısı olarak merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 67 semtten meydana gelmektedir. Ankara merkeze en uzak olan ilçedir. Bolu ilimize daha yakındır. Ankara’ya göre daha fazla yeşillik alanlar bulunmaktadır. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ