Ankara Kızılcahamam Belediyesi Personel Alımı

Ankara Kızılcahamam Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kızılcahamam Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Kızılcahamam Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Kızılcahamam Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Kızılcahamam Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kızılcahamam Hakkında
Kızılcahamam, Ankara’nın kuzey bölgesinde bulunan bir kazasıdır. E5 Ankara-İstanbul Devlet Karayolu üzerinde yer almaktadır. Ankara ve İstanbul istikametlerinden ulaşım çift istikametli olduğu için fazla rahattır.Kızılcahamam, Çubuk, Kazan, Ayaş, Güdül, Çamlıdere kazaları ile Bolu ve Çankırı vilayetleri içinde yer alır. Dağlarla kaplı ve ormanlık bir kaza olan Kızılcahamam, 1712 kilometrekarelik bir konumu oluşturur. İç Anadolu ile Karadeniz içinde geçişi gerçekleştirir. Köroğlu Dağları ilçenin en dikkat çekici dağı, Sakarya Irmağı’nın kollarından önemli Kirmir Çayı da ilçede yer alan en dikkat çekici akarsudur. Ankara ilimize içme suyu elde eden Kurtboğazı, Eğrekkaya ve Akyar Barajları Kızılcahamam Belediyesi hudutları kapsamında yer alır. İlçe merkezinde yeteri oranda düzlük saha olmadığından ötürü fazla sıkışık bir yerleşim bulunmaktadır.

Kızılcahamam’da yerleşimin ne zaman doğduğu bilinmemekle birlikte, ilk çağlara değin uzanır. İlk önce Hititlerin sonrasında da sırayla Friglerin, Lidyalıların, Perslerin, Galatların,Romalıların, Bizanslıların egemenliğinde kalmıştır. 1071 Malazgirt Meydan Muharebesinden sonrasında Türkler Anadolu’nun her bir yerine seferler oluşturmaya başlamışlardır. 

İlçede birçok hastalığa çare olan şifalı sular, İlkçağdan bu yana kullanılmaktadır. Öncelikle romatizmal olmak suretiyle birçok derdine çare arayan hastalar bilhassa yaz aylarında kazaya gelip 1-2 haftalık müddetlerle kalırlar.

Kızılcahamam Ankara iline 79 kilometre mesafede bulunmaktadır. E,-89 karayolu ve TEM Otoyoluyla 45 dakika. Esenboğa havaalanına ise 1 saat mesafede bulunmaktadır. İstanbul’a karayolu ile mesafesi de 350 kilometredir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. filiz gül diyor ki:

    gazi üniversitesi mezuyum muhasabrciyim ingilzce bilmekteyim

BİR YORUM YAZ