Ankara Kazan Belediyesi Personel Alımı

Ankara Kazan Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kazan Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Kazan Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Kazan Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Kazan Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kazan Hakkında
Kazan, Ankara ilimizin kazası. Kazan adını 1402 senesinde gerçekleşen Ankara Savaşı`nda yenilen Osmanlı silahlı güçlerinin ağırlıklarını burada bırakıp çekilmesinden sonrasında geçmişte yaşanan kocaman kazanlardan verilmiştir. Osmanlı Devleti Kazanı asevi olaraktan kullanmıştır. (savas süresince). Ayrıca bu Kazanlarda Osmanlı yiyecekleri ve tolga sulekleri saklamışlardır.

Kazan, Ankara`nın kuzey batı bölgesinde yer alan Akıncı Ovası üstünde inşa edilmiştir. 1971`de belediyelik, 1987`de ilçe yapılmıştır. 47000 hektarlık yüzölçümü 13 köyü ve 30 semti ile 45.879 kişilik nüfusuyla ülkemizin en süratli gelişme gösteren ilçeleri arasında bulunmaktadır.Kazan Ankara ilimize yakın olması ve planlı gelişimi ile Ankara`nın mesire şehri olabilme yolundadır. Bu durumun yanı sıra endüstri kuruluşları ile yurt ekonomisinin büyümesinde ehemmiyetli katkılar yerine getirmektedir. Ankara`nın en tertipli ve gelişme gösteren özelliğiyle metropol ilçe olmaya adaydır. Ankara İstanbul arasındaki yer alan bağlantıyı sağlayan ve kazanın hudutlarından geçmekte olan E-89 devlet karayolu ve TEM Otoyolu Kazan içesinin gelişimine tesir eden faktörlerin başlangıcında gelmektedir. Kazan tarih ve turizm potansiyeli dolayısıyla da epey varlıklıdır. Köylerde yer alan tarihi yapıtları, hafta sonu turizminde elverişli göletleri ve mesire sektöründen, kentin gürültüsünden uzaklaştırmak isteyen Ankara vatandaşına alternatif mekanlar vermektedir. Milletimizin geçim kaynağını öncelikli olacak şekilde ziraat, hayvancılık ve endüstri oluşturuyor.

Çağdaş, hijyenik koşullarda ve veteriner doktor kontrolünde kesim yürütülmekte olan belediye et kombinası yalnızca Kazan ilçesinin değil civar ilçelerin de et gereksinimini giderebilmektedir. İki ehemmiyetli ulaşım yolu üstünde yer alan Kazan`da sanayileşmenin bilhassa son senelerde önemli bir ivme kazanılmış olduğu yaşanmaktadır. Günümüzde ilçe içerisinde ufak, orta ve büyük ölçekte 150`ye yakın endüstri kuruluşu yer almaktadır. F-16 savaş uçakları ile atak helikopterlerinin yapıldığı TAI – TUSAŞ, Kazan ilçemizde yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ