Ankara Kalecik Belediyesi Personel Alımı

Ankara Kalecik Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Kalecik Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Kalecik Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Kalecik Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Kalecik Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Kalecik Hakkında
İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara (vilayet) İline bağlı kaza olan Kalecik ilçesinin doğu bölgesinde Sulakyurt, güney bölgesinde Kırıkkale ve Elmadağ, batı bölgesinde Çubuk, kuzey bölgesinde de Çankırı yer almaktadır. Ankara ilimizin kuzeydoğu tarafında bulunan kaza, batı ve güneyde bulunan dağlarla kaplı ve engebeli kesimler ile güney-kuzey yönünde Kızılırmak Vadisinden meydana gelmektedir.

İlçenin batı tarafını Karbasan Dağı, güney tarafını de İdris Dağı engebelendirmektedir. Doğu tarafında Kızılırmak’ın kıyı bölgesinde ise ova düzlükleri yer alır.İlçenin nüfusu 2000 genel nüfus araştırmasına bakılırsa 24738′ şeklindedir. Bu durumun 11965’si kaza merkezinde, 12773’i ise bucak ve köylerde hayatlarını devam ettirmektedir.

İlçenin ekonomik durumu tarıma bağlı durumdadır. Hayvancılık ise ikinci plandadır.

Kalecik ve çevresi, zamanı Milattan Önce 4000 senelerine değin uzanmakta olan, fazla eski bir yaşam bölgesidir.

Milattan Önce 4000 senelerinde Ön Hititlerin bu yerde yaşadığına değin kimi kalıntılar bulunmuştur.

1071 Malazgirt Savaşı ile Türklerin Anadolu’ ya yerleşmeye başlamalarından sonrasında 1075 senesinde Kalecik Kalesi, Selçuklu Türkleri tarafınca zaptedilmiş ve onların egemenliğine kazandırılmıştır.

Selçuklu Devletinin yıkılmasından sonrasında civarda İsfendiyar Oğullarının karar sürdüğü bilinmektedir.

Ek olarak yakın tarihimizde Kurtuluş Savaşında nokta hizmeti vermek, Kuva-yi Milliye güçlerine lojistik yardım gerçekleştirmek sebebi ile hizmet etmeye başlamıştır.

1925 senesinde Mustafa Kemal Atatürk Kastamonu yolculuğu esnasında bölgeyi ziyaret etmeye başlamıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ