Ankara Haymana Belediyesi Personel Alımı

Ankara Haymana Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Haymana Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Haymana Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Haymana Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Haymana Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Haymana Hakkında
Haymana, Ankara ilimizde bir kazadır. Kaplıcaları ile meşhurdur. İlçe nüfusunu Türkler ve 17. ila 19. asırlarda buraya iskân edilen Türkmenler ve Kürt aşiretleri oluşturuyor.İlçe, Ankara ilimizin güney bölgesinde kalır. Haymana ilçesinin Ankara şehir merkezine 55, Polatlı ilçesine 23, Gölbaşı’na 36 km uzaklıkta bulunmaktadır. İlçenin doğu bölgesinde Bala ve Gölbaşı, güney bölgesinde Kulu ve Cihanbeyli, batı bölgesinde Polatlı ve kuzey bölgesinde Gölbaşı İlçeleri kalır.

İlçe arazilerinin 2/3’ünü Haymana Platosu ortaya çıkarır. Ormanlık saha çok azdır. İlçenin hudutlarında yer alan dağlardan Karacadağ’ın yüksekliği 1724 metre, Mangaldağ 1436 metre ve Çaldağı 1351 metredir. 297.6 hektarlık bir alanda ziraat gerçekleşmektedir.

Haymana kazası, sıcak yer altı suları ve kaplıcaları ile meşhurdur.

Ek olarak Gavur Kalesi yer almaktadır.

Haymana, kaza merkezine bağlı olan 6 kasaba, 70 köy ve 5 semtten meydana gelmektedir. Haymana dışa göç veren bir ilçemiz konumundadır. Bu durumun nedeni geçim koşullarının zorlaşması ve insanların çekicilik merkezi durumuna gelmiş olan Ankara ilimizde hayat sürmek istemesidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ