Ankara Güdül Belediyesi Personel Alımı

Ankara Güdül Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Güdül Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Güdül Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Güdül Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Güdül Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Güdül Hakkında
Güdül, Ankara’nın kuzey batı bölgesinde bulunan bir kazasıdır. Güdül kazası, 4 belediye ve 23 köy olmak suretiyle toplam 27 yerleşim birimi ortaya çıkmıştır.

Gerçekleşen inceleme ve araştırmalarda Güdül etrafında tarih öncesi çağlardan bu yana yerleşildiği anlaşılmıştır. İlçe yakınından geçmiş olan Kirmir Çayı süresince kayalara oyulmuş mağaraların Etiler’e (Milattan Önce 2000) ilişkin olmuş olduğu sanılmaktadır. Sonrasında Frigler (Milattan Önce 8. yüzyıl) bu civarda egemenlik sürmüşlerdir.İn-Önü demiş olduğumuz bu mevkideki mağaralarda haç işaretlerine rastlanmış, Romalılarca Hıristiyanlığın yayılması esnasında buraların mesken edilmiş olduğu anlaşılmıştır. Hemen sonra Bizanslıların yerleştikleri tahmin edilmektedir.

İlçenin yüzölçümü 419 kilometrekaredir. Denize olan yüksekliği 720 metre yüksekliğindedir. Karasal iklim tipi yaşanmaktadır. Kış ayları soğuk yaz ayları ise sıcak olup azca yağmur almaktadır. İlçe senelik olarak 506 m. yağış almaktadır. Yağışlar çoğunlukla ilkbahar ve sonbahar ayında azalmaktadır. En fazla sıcaklık (+30,+35) derece, en az sıcaklık -10,-20) dereceleri arasında bulunmaktadır.

Arazi yapısı epey dağlarla kaplı olan İlçede, düşük oranda tarıma elverişli toprağa can veren ve Sakarya Nehri’nin bir kolu olan Kirmir Çayı, Suvari Çayı ve İlhan Çayı şeklindedir.

Ankara ilimize 90 Kilometre olan Güdül’ün komşuları, 32 Kilometre Ayaş, 33 Kilometre Beypazarı, 60 Kilometre Çamlıdere, 60 Kilometre Kızılcahamam ve 93 Kilometre Kıbrıscık şeklindedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. serpil g diyor ki:

    1980 Güdül doğumluyum, 2014 kpss 94 58,o379. Sizinle birlikte her türlü personel, sözleşmeli, kadrolu olarak çalışmaya hazırım.

BİR YORUM YAZ