Ankara Evren Belediyesi Personel Alımı

Ankara Evren Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Evren Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Evren Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Evren Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Evren Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Evren Hakkında
Evren Ankara’nın bir kazasıdır. Anadolu uygarlıklarının her çağın yaşandığı Evren Anadolu’nun en eski yaşam merkezlerinden biri olmuştur.

Hititler, Frigler, Persler, Romalılar, Selçuklular, Karahanoğulları ve Osmanlılar bu alanda tarih süresince muhtelif yaşam bölgeleri oluşturmuşlardır.

Kültür Bakanlığının ilçemiz ve etrafında yaptırmış olduğu araştırmalar neticesi Milattan Önce 2400 senelerine değin Tunç Çağı Demir Çağı ve Roma dönemine ilişkin yapıtların varlığı tespit edilmiştir. Ek olarak baraj sularının kıyı bölgesinde imal edilen kazılarda tufan dönemine ilişik olabileceği belirtilmiş olan 10 milyon senelik fosil kalıntıları bulunmuş ve günümüzde faaliyetler aralıklarla ilerlemektedir.Selçuklu ve Osmanlılar aşamasında Türklerin yaşam bölgesi olan Evren üzerinde bununla birlikte zamanı ipek yolu geçmektedir.

Şu an ilçe içerisinde hayatını sürdüren vatandaşların genelinin Türkmen boylarından olmuş olduğu bir araştırmaya görede “Derbent”* oldukları tahmin edilmektedir.

1963 senesine değin köy statüsünde olup, Çıkınağıl ismi ile hatırlanan kaza, 1957 senesinde önceki kuruluş yeri Hirfanlı Baraj Gölü suları çerçevesinde kalması sebebi ile şu andaki mevkisine nakledilmiştir. 1963 senesinde Şereflikoçhisar’a bağlı olarak kasaba olmuş, 1982 senesinde ise ismi Evren olacak şekilde değiştirilerek güncellenmiştir. 1990 senesinde çıkarılan 3644 Sayılı Yasa ile ismi “Evren” kalmak kaydı ile ilçe durumuna çevrilmiş 02.08.1991 yılında de ilk Kaymakamı atanmıştır.

İlçe bağlısı olacak şekilde merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 9 köy ve 5 semtten meydana gelmektedir. İlçe Belediye Başkanı 2009 Yerel yönetimler seçimlerinde yurt bazında partisinin oy oranını rekor oranda artıran ve en iyi yükseliş oranını yakalayarak tercih edilen Belediye Başkanı Nedim Keskin’dir. Her dönem tartışılan ve Askeri darbe ertesi Çıkınağıl ismi Evren olaraktan değiştirilen ilçe içerisinde Çıkınağıl ismine olan istek her daim söylenmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ