Ankara Etimesgut Belediyesi Personel Alımı

Ankara Etimesgut Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Etimesgut Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Etimesgut Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Etimesgut Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Etimesgut Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Etimesgut Hakkında
Etimesgut, Ankara ilimizin kazalarından bir tanesidir. Göksu Göleti kıyılarında imal edilen teraslama faaliyetleri esnasında yer alan oymataş el aletlerinin gösterdiği gibi Etimesgut, tahmin edildiği üzere 40.000 senedir insanoğlu tarafınca yaşam alanı olaraktan tercih edilmektedir.

1991 senesinde meydana çıkartılan arkeolojik bulgular, Etimesgut ilçesinin en eski kalıcı insan yerleşimine ilişik kalıntılardır. Eryaman’da gerçekleşen alt yapı faaliyetleri esnasında Milattan Önce 4000 ile 3800 seneleri içinde avcılık evresine ilişik Göksu Göleti’nin eski kıyı bölgesinde yerleşik bir köyün izlerine denk gelinmiştir. Etimesgut kazası Ankara ilinin batı bölgesinde toplam 10.300 hektar yüz ölçümüne haiz Ankara metropolünün merkez kazalarından bir tanesidir. Batı bölgesinde Sincan, kuzey ve doğu bölgesinde Yenimahalle, güney bölgesinde Çankaya kazaları ile sınırdır.

Etimesgut ilçesinde İç Anadolu karasal ikliminin genel özellikleri görülür. Yaz ayları sıcak ve kurak kış ayları soğuk geçer. Yağmur daha fazla kış ve ilkbahar aylarında düşer. Yaz ayı ve sonbahar ayında yağışlar iyice azalır. Senelik yağmur oranı 367 milimetre kadardır. Kışın don vakası görülür. Sıcaklık ocak ayı itibari ile nadiren de olsa –15°C’ye değin düşer. En fazla kar yağışı Ocak ayı itibari ile olur. Gündüz ile gece, yaz ile kış ayları arasında bulunan sıcaklık farkları ehemmiyetli seviyede büyüktür. İlçede ilkbahar ve yaz aylarında güneybatı, güz mevsiminde güney-doğu, kış ayında ise daha fazla kuzey rüzgarları etkilidir.

İç Anadolu bölgesi genel anlamda yaygın bir step alanıdır. Yüksek dağlarla kaplı alanlarla denizden ayrılmış olduğu için iklimi karasaldır. İklimin bu özelliği bitki örtüsünü de belirlemektedir. Ankara ve Etimesgut ilçesinde de doğal bitki örtüsü bozkırdır. Yağmurlu dönemlerde yeşillenen, kurak yaz evresinde sararıp kurumuş olan otlardır. Artemisia (Yavşan otu), Ocanthalimon (Çoban yastığı) bitki çeşitleri epey yaygın olarak görülmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ