Ankara Elmadağ Belediyesi Personel Alımı

Ankara Elmadağ Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Elmadağ Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Elmadağ Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Elmadağ Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Elmadağ Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Elmadağ Hakkında
Elmadağ, Ankara ilimizin kazalarından bir tanesidir. İç Anadolu Bölgesinin yukarı Sakarya kısmında bulunan Elmadağ Ankara ilinin 41 kilometre doğu bölgesinde ismini almış olduğu Elmadağ’ın Kuzeydoğu eteklerinde kurulmuş; çok eski bir yaşam alanıdır.

Gerçekleşen arkeolojik incelemelerden sağlanan prehistorik yapıtlar, Elmadağ ve çevresinin fazla eski medeniyetlere sahne bulunduğunu göstermektedir. Bu araştırmalara bakılırsa Milattan Önce 547’ye değin Frigler ve Lidyalılar, Milattan Önce 84’e değin Persler ve farklı kavimlerin varlıklarını sürdürmüş olduğu yöre bu tarihten sonrasında Roma İmparatorluğunun eline geçmiştir. 

Denize olan yüksekliği 1135 metre olan ve epey engebeli bir topografyaya haiz olan ilçemizin batı tarafı kısmen düzlüktür. Her tarafınca derin bir şekilde vadilerle yarılmış yaylalar üstünde aşınmış tepeler ve sırtlar kalır. Güney batı bölgesinde 1862 metre yüksekliğe haiz Elmadağ, kuzey bölgesinde ise 1995 metre yüksekliğinde kütle durumunda İdris Dağı vardır. Yöre kış ayları soğuk ve sert devam eden karasal iklimin tesiri altında kalmaktadır. Yüksek ve dağlarla çevrili bulunması nedeniyle gece-gündüz ve yaz-kış sıcaklıkları içinde büyük değişiklikler görülür.

Kar yağışları Kasım ayı itibari ile başlayıp Nisan ayına değin süre gelir. Azami yağmur Ocak ayı itibari ile görülür. Güz mevsiminin nihai aylarında sis yer alır. Rüzgar her açıdan esse de Güneydoğu açısından esen rüzgar daha etkili olur.
İlçemizde M.K.E. Kurumuna bağlı olan olacak şekilde etkinlik göstermekte olan barut ve roket fabrikaları yanı sıra Roketsan roket tesisi, Orica Nitro patlayıcı madde tesisi, Bastaş ile yan kurulusu Tam-Tas, Yibitas çimento tesisi, ÇimSA Ankara çimento tesisi, Yataş, Öz Petek Bal tesisi benzeri hususi firmalarla 30’u askın kireç ocakları bulunmaktadır. Lalahan’da Hayvan Araştırma Enstitüsüne bağlı olan çiftlikler ve Çay-Kur Çay Paketleme tesisi benzeri Kamu İktisadi Teşekkülleri bulunmaktadır. Bu kurumlar nüfusun büyük kesmine iş olanakları sağlamaktadır. İlçemiz Ankara-Samsun karayolu üstünde yer alması sebebiyle endüstri açısından gelişmeye müsaittir. İlçe arazisinin tarımsal yönden verimsiz bulunması etkin nüfusu çoğunlukla isçilik ve memurluğa yöneltmiştir. Faaliyet gösteren kesim içinde isçiler çoğunlukta bulunmaktadır. İlçede 7000’i geçmekte olan konut yer almaktadır. İlçe Merkez ve kasabalarda mesken yapımında kooperatifleşme nispetinde yükseliş yaşanmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ