Ankara Çubuk Belediyesi Personel Alımı

Ankara Çubuk Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çubuk Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Çubuk Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Çubuk Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Çubuk Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çubuk Hakkında
Çubuk, Ankara ilimizin en büyük kazalarından bir tanesi. Ankara vilayet merkezine 35 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Osmanlı Devleti’nde Fetret Devrini başlatan Ankara Savaşı Çubuk Ovası’nda tamamlanmıştır. ülkemizin ikinci en büyük ülkeler arası havalimanı olan Esenboğa ilçe hudutları içinde kalır.

Çubuk, ovaya ve içerisinden geçmiş olan çaya ismini sunan bir yaşam merkezi konumundadır. Türklerin Anadolu’ya egemen oldukları periyotta kuruluşu gerçekleşen yaşam alanı, Ankara ilinin kuzey doğu bölgesinde Karadeniz bölgesinin aktarım kuşağında kalır. Ismini kurulmuş olduğu mekanın yeşil olmasından elde etmiştir. Çubuk, Ankara Savaşı ile birlikte tarihi ehemmiyet edinmiştir. İlçeyi yaratan köylerin fazlaca bölümü Timur ile Osmanlı Devleti içinde oluşturulan Ankara Savaşı’nda yenilen ya da yenen ordulardan geri kalanlar tarafınca inşa edilmiştir.İlçe ekonomisnin temeli tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne bağlı durumdadır. ‘Esenboğa hava limanına koku salıyor’ gerekçesi ile hayvancılıkta duraklama haline gelmiştir. Organize Sanayi Bölgesi ismi ile 10 senedir devam ettirilen Organize Hayvancılık Tesislerinde faaliyetler yavaş da olsa ilerlemektedir. Son on senedir Turşuculuk sektör durumuna sahip olmuştur. Nüfusun büyük bölümü artık ziraat yerine çevre fabrikalarda bilhassa Akyurt’ta personeller, Ankara ilimizin ayrı kazalarında memurluk ve işçi olaraktan iş yapmaktadır. Emekliler için uygun ve sakin bir yaşam noktasıdır.

1896 senesinde Çubuk Rüştiye Mektebi’nin açılışı yapılmıştır. 1900 senesinde Çubukabad İbtidai Mektebi kurulmuştur. Ankara il salnamelerine bakılırsa Çubuk Beldesinde 7 mektep yer alır.

Çubuk kazası Ankaranın metropol ve nüfus sebebi ile 25 kazası içinde büyüklük sebebi ile onuncu sıradadır. nüfus bilgisi tahmin edildiği üzere 80.000 civarı durumundadır. Gelişmiş çarşı ve sektörlerinin dışında dünya tarafından tanınmış çubuk turşularının da imalat merkezi konumundadır. Her sene eylül ayının ilk haftasında çubuk ülkeler arası turşu ve kültür şenliği düzenlenmektedir. 2007 den bu yana nüfus artışı görülmemektedir. Esenboğa Havaalanı, ve etrafındaki tesislerde personeller, hayatın daha uygun bulunması sebebi ile, ikamet olarak Çubuk ilçesini tercih etmektedir. Sirkeli kasabası pursakların kaza olmasından ötürü pursaklar kazasına bağlanmıştır. İlçe bağlı olan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 3 kasaba,78 köy ve 6 semtten meydana gelmektedir. Kimi köyleri semt durumuna çevrilmiştir. Bu durum sayesinde semt sayısı yükselmiştir. İlçe hudutları kapsamında Esenboğa Havaalanı yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. erdaltopal diyor ki:

    e ehliyetim s r c belgem var ıs arıyorum

BİR YORUM YAZ