Ankara Çankaya Belediyesi Personel Alımı

Ankara Çankaya Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çankaya Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Çankaya Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Çankaya Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Çankaya Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çankaya Hakkında
Çankaya, Türkiye Cumhuriyeti’nin İç Anadolu Bölgesi’nde, Ankara vilayetine bağlı olan bir kaza. Ankara’nın orta tarafında yer alan ilçe, Ankara ilimizin başkent olması ile birlikte ülkemizin yönetim merkezi vaziyetine gelmiştir. Yerleşik nüfus bilgisi 914.501 birey olan Çankaya, ülkemizin en fazla nüfusa sahip kazalarından bir tanesidir ve bir çok ilden daha kalabalıktır. Gün içinde nüfusu TUIK verilerine göre iki milyona değin çıkabilmektedir. 102 lise ve on üniversitesi ile ilçe ehemmiyetli bir tahsil şehridir.Çankaya, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzey batısında yer alan Yukarı Sakarya Bölümü’nde kalır. Çankaya ilçesinin doğu ve kuzey doğu bölgesinde tekrardan Ankara vilayetine bağlı olan Mamak ve Altındağ, güney bölgesinde Gölbaşı, batı bölgesinde ise Etimesgut kazaları yer alır. Çankaya, Orta Anadolu’nun düzlükleri orta kısmında kayalık bir yerde faaliyete geçirilmiştir. Bu kayalık saha, artık şehrin merkezinde ufak bir ada niteliğinde bulunmaktadır. 

İlçede karasal iklim egemenlik sürer. Kış ayları soğuk ve kar yağışlı, yaz ayları sıcak ve kuraktır. Kış ayları kuru bir ayaz görülür. İlkbaharda kırkikindi olaraktan isimlendirilen yükselim yağışları düşer. İç Anadolu Bölgesi ülkemizin minimum yağmur saha bölgesi olmuş olduğu için ilçe içerisinde senenin üçte biri güneşli geçer. Ankara vilayet merkezinin senelik yağmur ortalaması 404,5 mmdir. En fazla yağmur 51,8 metre ile mayıs ayı itibari ile düşerken, minimum yağmur 14,4 metre ile ağustos ayı itibari ile düşer.

Ankara’nın en fazla nüfusa haiz ikinci kazası olan Çankaya ilçesinin nüfusu TUIK verilerine göre 2010 sayımlarına nazaran 797.109 kişidir. İlçe ek olarak ülkemizin de en büyük ikinci kazasıdır. 2000 nüfus sayımında 758,490 olan nüfus 10 senede tahmin edildiği üzere 40,000 kişi yükselmiştir. Sekiz yüz bine yaklaşan nüfusun 384.685’i erkek; 412.424’ü bayandır. Nüfusun hepsi şehirde yaşar.

Yüksek nüfus bilgisi sebebiyle birçok ilköğretim okulu ve liseye haiz olan Çankaya genel olacak şekilde bir öğrenci şehri görüntüsündedir. İlçede yüzden çok ilkokulun yanı sıra, yüzlerce lise yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ