Ankara Çamlıdere Belediyesi Personel Alımı

Ankara Çamlıdere Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Çamlıdere Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Çamlıdere Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Çamlıdere Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Çamlıdere Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Çamlıdere Hakkında
Çamlıdere, Ankara ilimizin Kuzeybatısında bulunmakta, doğu ve güney tarafından Kızılcahamam, kuzeyinden Gerede, batı tarafından Güdül ve Beypazarı kazaları ile çevrelenmiştir.

Ankara kent merkezine mesafesi 99 kilometredir.

İlçe 1953 seneye değin Kızılcahamam İlçesine bağlı olan kasaba olaraktan kalmış, 02.12.1953 senesinde 6191 sayılı kanunun çıkmasıyla kaza durumunu kazanmıştır.Çamlıdere kazasının tarihçesi ile ilgili emin bir malumata dayanan rastgele bir kaynak mevcut değilse de, ilçe içerisinde Selçuklu dönemine ilişkin Peçenek Kasabasında bir Camii yer almakta, Peçenek, Ozmuş, Yahşihan, Dağkuzören şeklinde kimi köy adları da Selçuklu beylerinin isimlerini taşımakta ve dönem dönem Selçuklu Dönemine ilişkin kalıntılara denk gelinmektedir. Bununla birlikte olarak Bizans Dönemine ilişik kabir ve yaşam bölgeleri benzeri kalıntılara da denk gelinmektedir.

Ek olarak Çamlıdere kaza merkezine Hazreti Muhammed’in manevi çocuğu Ömer-ül Faruk’un dördüncü soyundan gelmiş olan Şeyh Ali Semerkandi’ye ilişkin türbe yer almaktadır. Mevzubahis türbe ülkemizin her bölgesinden gelmiş olan yurttaşlarımız tarafınca yoğun bir halde ziyarete uğramaktadır.

İlçede her sene genel anlamda Temmuz ayı kapsamı altında Doğa Şenliği gerçekleşmektedir ve bu doğa festivalinde kimi eğlenceler tertip edilmektedir. Bunlar yağlı güreş, müzik şöleni, sinsin oyunlarıdır. İlçede türbesi yer alan Şeyh Ali Semerkandi’yi anma gününün yer almış olduğu geleneksel “Çamlıdere Aluç Dağı Festivali” düzenlenmektedir.

Çamkoru mesire alanı ve Benli Yaylası ilçe hudutları iç tarafında yer almaktadır.

İlçe bağlısı olaraktan merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan 40 köy ve 8 semtten meydana gelmektedir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ