Ankara Beypazarı Belediyesi Personel Alımı

Ankara Beypazarı Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Beypazarı Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Beypazarı Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Beypazarı Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Beypazarı Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Beypazarı Hakkında
Beypazarı, İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara ilimize bağlı olan bir kaza. Ankara ilimizin 98 kilometre batı bölgesinde, denizden yaklaşık 700 metre yükseklikte bulunmaktadır.

Osmanlı İmparatorluğu’nun toprak rejimi ve askeri sisteminin bel kemiğini yaratan tımarlı sipahi şubelerinden birisi olan Beypazarı, yöredeki sipahi beyine ve ticari, ekonomik yaşamın yoğunluğuna güvenerek Beğ Bazarı şeklinde isimlendirilmiştir.

Beypazarı toprakları bir çok fazla eski egemenliklere hane sahipliği gerçekleştirmiştir. İlk yerleşimi işaret eden net malumatlar bulunmamakla beraber yaşam alanı olaraktan kullanılmasının eski çağlara dayandığını yayınlayan bulgular bulunur. Bundan dolayı üstünden başka hakimiyetler gelip geçmekte olan Beypazarı topraklarında çoğalan tarih değişik kültürlerin izlerini taşımaktadır. Beypazarı ilçesinin Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde deyinmeden geçemediği vakti ehemmiyeti, bu farklı olan şeylerle beslenmiştir.Beypazarı,konakları ile ünlüdür. Çoğunlukla iki veyahut üç kattan oluşan olan konaklar yapılırken işlevsel ve kültürel ayrıntılarla bezenmişlerdir. Bu Haneler taban katları taş, üst katları ahşap iskelet içerisine ahşap yahut kerpiç dolgu sistemi kullanılarak yapılmış.

Ankara iline 98 kilometre uzaklıkta yer alan Beypazarı ilçesine ulaşım sağlamak için karayolunu seçecek olanlar Ankara ilinden aktarım yapabilirler. Ankara ilimizde yer alan Etlik Otobüs Terminali’nden (Eski Garajlar) saat başı, Akköprü’deki Ankamall AVM’nden de otuz dakika arayla hareket eden otobüs ve minibüslerle kazaya ulaşılabiliyor.

Bizzat araçlarıyla ulaşım sağlamak isteyen kişiler Ankara-İstanbul yolu üstünde yer alan Sincan-Yenikent yol ayrımından devam edip Yenikent yönünden Ayaş-Beypazarı yoluna çıkmaları gerekmektedir. İstanbul iline 320 kilometre mesafede olan kazaya İstanbul ilinden karayoluyla ulaşım sağlamak da fazla zor değil. TEM Otoyolu üstünden ilerleyip Adapazarı’nda Akyazı çıkışından girdikten sonrasında karşınıza çıkacak Ankara tabelalarının desteği ile Beypazarı’na ulaşım sağlamak epey basit. Karayolu yapısı muntazam ve seyahate elverişli durumdadır. Ankara ilimizden Beypazarı ilçesine değin olan yol duble yol olacak şekilde hizmete açılmış vaziyette.

Beypazarı ilçesine daha uzak vilayetlerden uçakla yolculuk ederek gelmek isteyen misafirler Ankara Esenboğa Hava Alanı’ndan karayoluyla devam ederek kazaya gelebilirler. Demir yolu tercih etmek isteyenler de tekrardan Ankara ilinden karayoluna aktarma gerçekleştirerek ulaşabilirler.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ