Ankara Ayaş Belediyesi Personel Alımı

Ankara Ayaş Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ayaş Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Ayaş Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Ayaş Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Ayaş Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ayaş Hakkında
Ayaş, Ankara ilimizin bir kazasıdır. Ankara ilimizin 55 kilometre batısında yer almaktadır. Merkezde bulunan birkaç evden sonrasında çoğunlukla bozkırdır. Tarıma elverişlidir, kimi çiftlikler yer alır. İçmeleri ile ünlüdür.Ayaş ilçesinin uzun bir tarihi bulunur ve Evliya Çelebi’nin yapıtları ile folklor şarkılarında da adı geçer. Ayaş, Ayvaz, Ayas ve Ayaz ismini andırır. Ayaş ilçesine yerleşenler Oğuz boylarıdır ve farklı köy adlarının Bayat, Afşar, Peçenek, Kipçak ve Kargın olması da bu sebeptendir. 1554 yılında, Ayaş Sancak merkezi, ve 1864 yılında Ankara ilimizin ilçesi oldu. Osmanlı zamanında, eğitim olaraktan Ayaş ileriydi. 1900 yılında, 8 Medrese, 2 İptidai mektep ve 1 Rüşdiye bulunuyordu.
Ayaş kaplıca, ılıca ve içmeceleriyle meşhurdur. Ayaş İlçesini de 2008 senesi dolayısı ile 2000 yataklı bir ılıca tesisi kazandırılmıştır. Ayaş’ta her sene haziranın nihai haftası dut şenliği gerçekleşmektedir. 2010 senesinde tahminen 40 bin fert festivale dahil olmuştur. Ayaş’da yaygın yeşillik sahaları ve bol bol dut ağacı yer alır. İlçe, ekonomik ve altyapısal olaraktan hızlı bir şekilde gelişmektedir. Ek olarak Ayaş kazası domatesi ile ünlüdür.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ