Ankara Altındağ Belediyesi Personel Alımı

Ankara Altındağ Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Altındağ Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Altındağ Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Altındağ Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Altındağ Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Altındağ Hakkında
Altındağ, Ankara ilimizin 16 metropol kazasından bir tanesidir. Ankara vilayeti merkez kazası 1983 senesinde metropol kaza durumuna gelmiş ve Altındağ ismini elde etmiştir. T.C’nin kurulmuş olduğu ilk Türkiye Büyük Millet Meclisi bu ilçededir. İlçe 38 semtten meydana gelmektedir.

Altındağ, İç Anadolu Bölgesi’nin kuzey batısındaki Yukarı Sakarya Kısmı’nda kalır. Altındağ’ın doğu bölgesinde Ankara vilayetine bağlı olan Akyurt ve Elmadağ, kuzeydoğu tarafında Pursaklar, güney bölgesinde Mamak, güneybatısında Çankaya, kuzey bölgesinde Çubuk, Kuzeybatı tarafında Keçiören yer almaktadır.Genel olaraktan Karasal İklimin egemenlik sürdüğü Altındağ’da, kışlar soğuk ve kar yağışlı, yazlar ise sıcak ve kuraktır. Yağışlar en fazla ilkbahar mevsiminde gerçekleşir. İlkbaharda kırkikindi olaraktan isimlendirilen yükselim yağışları düşer. İç Anadolu Bölgesi Karın yerde kalma müddeti yaklaşık 62 gündür. Gece ile gündüz, yaz ile kış ayları içinde ehemmiyetli sıcaklık nüansları vardır. En sıcak aylar Temmuz (yaklaşık 23,4 °C) ve Ağustos (yaklaşık 23,9 °C), en soğuk aylar ise Ocak (yaklaşık 0,6 °C) ve Şubat (yaklaşık 1 °C) olaraktan görülmüştür.

Altındağ kazası, ülkemizin en büyük ve en dikkat çekici birkaç müzesine ansızın haizdir. Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Ankara Etnografya Müzesi öncelikle haline gelmek suretiyle yüzlerce müze, birçok tarihî Anadolu medeniyetinin izlerini bugüne taşımaktadır. Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi bilhassa Cumhuriyet periyodu heykeltraşları ve ressamlarına ilişkin birçok yapıtı bulundurmaktadır. I. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası Ankara Kurtuluş Savaşı Müzesi olacak şekilde işletilirken, II. Türkiye Büyük Millet Meclisi binası, Cumhuriyet Müzesi olaraktan tercih edilmektedir. Tarihi Çengel Han’da yer alan Çengelhan Rahmi Koç Müzesi, dünya üzerindeki sayılı endüstri müzelerinden bir tanesidir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ