Ankara Akyurt Belediyesi Personel Alımı

Ankara Akyurt Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Akyurt Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ankara Akyurt Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ankara Akyurt Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ankara Akyurt Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Akyurt Hakkında
Akyurt, Ankara ilimizin metropol kazalarından bir tanesidir. Akyurt; İç Anadolu Bölgesi’nde Ankara hudutları kapsamı altında yaygın ve muntazam bir arazi üstünde kurulu bir kazadır. Eski adı Ravlı şeklindeydi. İlçenin kuzey bölgesinde Çubuk, doğu bölgesinde Kalecik, batı bölgesinde Pursaklar güneybatı bölgesinde Elmadağ kazaları yer almaktadır. İlçe merkezi Çankırı, Kastamonu ve Sinop’u Ankara ilimize bağlayan Devlet karayolu üstünde olup, Başkente mesafesi 32 kilometredir.Yüzölçümü 258 kilometrekare, denize olan yüksekliği ise 960 m’dir. İlçenin kuzey bölgesinde Kalecik ilçesine bağlanan yol üstünde Tekebeli dağı (1250 m), Güney bölgesinde Hüseyin Gazi tepesi (1415 m.), doğu bölgesinde ise İdris dağı (1985 m) yer almaktadır.

14. asır sonuna değin yaygın ormanlık bölgelere haiz olan Akyurt, asırlar boyu oluşturulan kıyımlar sonucunda Ankara ilimizin de hamamlarının yakacak gereksinimlerinin karşılaması istikametinde ağaçlık sahalarını yüksek oranda yitirmişti. Bu duruma karşılık son senelerde belediyemiz, ilçemizdeki okullar ve okullardaki örgencilerin çabalarıyla kaza merkezinde yine yeşillendirme ve ağaçlandırma faaliyetlerine başlanmış bu sebeple bir de Hatıra Ormanı kurularak Ağaçlandırma faaliyetleri ve ağaç sevgisi yaygınlaştırma faaliyetleri devam etmektedir.

İlçede, alanda çalışan 390 civarında bulunan sanayi kuruluşu ve ile tahmin edilen 30 bin kişiye iş olanakları sunulmuştur. İlçe hudutları kapsamında Gazi Üniversitesi Akyurt yerleşkesi de yer almaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ