Amasya Taşova Belediyesi Personel Alımı

Amasya Taşova Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Taşova Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Amasya Taşova Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Amasya Taşova Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Amasya Taşova Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Taşova Hakkında
Taşova, Amasya vilayetinin 4. büyük kazasıdır. Taşova İlçesi, ülkemizin Orta Karadeniz Kısmında bulunmaktadır. Taşova İlçesi 40° 46′ 36″ kuzey enlemi ile, 36° 13′ 12″ doğu meridyeni üstünde yer alıyor. Taşova doğu tarafından Koyulhisar’dan başlayarak, Reşadiye, Niksar ve Erbaa benzeri ehemmiyetli büyük kazaları içerisine alan bereketli ovanın batısında yer almaktadır. İlçenin doğu bölgesinde Tokat’ın Erbaa kazası, Batı bölgesinde Amasya ve Samsun İli’nin Ladik İlçesi, kuzey bölgesinde Samsun İli’nin Çarşamba İlçesi ve güney bölgesinde Tokat İli’nin Turhal İlçesi yer alıyor.Taşova ugure birçok devletin egemenliği altında yer almaktadır. İlçede imal edilen kazılarda arkeolojik buluntulara denk gelinmiştir.

Taşova ilçesinde hüküm kuran ilk devlet Hititlerdir. Uygurlar, Milattan Önce. 1650 senelerinde Anadolu’ya egemen olunca, Taşova ve etrafını da idareleri altına aldılar. Ondan sonra yöreye Frigler (Milattan Önce 1200-700) ve Kimmerler egemen oldu. İran’da kuruluşu gerçekleşen Med İmparatorluğu, Anadolu istikametinde genişlemeye başlayıp Kimmerler Devleti’ne son vererek bölgeye egemen oldular. Taşova Pers Kralı 3. Adaşir devrinde Pers egemenliğine geçti.

Makedonya Kralı İskender, Milattan Önce 331 senesinde Anadolu’yu istila etti. Itibariyle Taşova da Makedon yönetimine geçti. Makedonya Krallığı’nın dağılması üstüne civarda Pontus Krallığı kuruldu. (Milattan Önce 291) Pontus Krallığı’nın hakimiyeti Amasya ilinin Roma İmparatorluğu’na katılmasına değin sürdürdü.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ