Amasya Suluova Belediyesi Personel Alımı

Amasya Suluova Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Suluova Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Amasya Suluova Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Amasya Suluova Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Amasya Suluova Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Suluova Hakkında
Suluova, Amasya’nın bir kazasıdır. İl Merkezine 25 kilometre uzaklıkta ve batı tarafında kalır. Orta Karadeniz’in seçkin kazalarından kabul edilen Suluova Miladi ilk senelerde “Arguma” (Sulakyurt) ismiyle anılır. 1902 senesinde “Suluca” adıyla kasaba haline gelmiştir. 1946 senesinde “Suluova” adını almış ve ilçe yapılmıştır. 2010 senesi Nüfus araştırmasına nazaran Suluova’nın nüfusu TUIK verilerine göre, kaza merkezinde 37.669, bucak ve köylerde 9.841 olmak suretiyle toplam 47.510 şeklindedir.İlçeye bağlı olan bir kasaba (Eraslan Kasabası) ve 38 köy yer almaktadır. İlçe merkezinde 20 semt yer alır. Köylerin 2/3’ü ova köyü, 1/3’ü ise orman ve dağ köyüdür. 

Suluova’nın tarihi Milattan Önce 2000’li senelere göre şekillenmektedir. “Doğukent” semtinde yer alan Kumbettepe’de gerçekleşen kazılarda çıkan envantere nazaran kaza tarihi, kalkolotik çağ ve Hititler devrine değin uzanır.

Selçuklular zamanında Türk yönetimine (hakimiyetine) girmiştir. 1386 senesinde Osmanlı yönetimine kazandırılmıştır.

Zengin bir linyit kaynağına haiz kaza merkezi 1954 senesinde Şeker Tesisinin kuruluş işlemlerinin bitmesi ile süratli bir büyüme kaydetmiştir. Suluova 1957 senesinde ilçe yapılmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. tarık diyor ki:

    is sizim ve isaramaktayım

BİR YORUM YAZ