Amasya Merzifon Belediyesi Personel Alımı

Amasya Merzifon Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Merzifon Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Amasya Merzifon Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Amasya Merzifon Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Amasya Merzifon Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Merzifon Hakkında
Merzifon, Amasya ilinin bir kazası. Bölge tarih süresince birçok medeniyete sahne olmuştur. Yediler namı ile hatırlanan gölleri, verimli toprakları ile avcılık ve tarıma uygun bu ova tahminen 7 bin yıl evvel de insanlara yurt olmuştur. Karadeniz sahiline ve orta Anadolu’ya giden yollar Merzifon’da kesişmektedir. Bu yüzden coğrafyacı ve tarihçi Strabon bu bölgeyi “Bin köy” bölgesi olaraktan tanımlamıştır.Strabon’un bin köy olacak şekilde belirttiği alanda imal edilen arkeolojik incelemelerde onlarca höyük ve yerleşim yerinin varlığı tespit edilmiştir. Bu höyüklerden sağlanan seramik ve buluntulara nazaran Merzifon tarihinin Milattan Önce 5500’lere değin uzandığı bilinmektedir.

Amasya/Merzifon Hava Meydanı 2008 senesinde sivil hava trafiğine açılmış olup, Merzifona 6 kilometre mesafede yer almaktadır. 05/23 pisti 2927×45 metre boyutunda olup, asfalt kaplamadır. Yolcuya aleni olan sahalar 457 metrekare olup senelik 120.000 seyahat kapasitesine sahip terminale ve 70 vasıta kapasitesine sahip otoparka haizdir. Merzifondan İstanbul Atatürk Havalimanına her gün saat 06:05’te İstanbul ilinden Merzifona ise saat 22:30 da uçak kalkmaktadır. Sefer yaklaşık 1 saat 30 dk. sürer.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ