Amasya Hamamözü Belediyesi Personel Alımı

Amasya Hamamözü Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hamamözü Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Amasya Hamamözü Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Amasya Hamamözü Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Amasya Hamamözü Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hamamözü Hakkında
Hamamözü, Amasya’nın nüfusu TUIK verilerine göre tahminen 1.500 kadardır. Vatandaşların genelinin tarımsal faaliyetlerle uğraştığı sanayinin nerdeyse bulunmadığı kazanın asıl ehemmiyetli olmuş olduğu ve yörede tanınmış olan kaplıcalarının yer almasıdır. İlçedeki belediye hamamı haricinde 90’lı senelerin sonlarında oluşturulan turistik kaplıca oteli kazaya kaplıca turizminde katkıda bulunmuştur. İlçe hava koşulları karasal şartlara egemendir. İlçe güreşçileriyle ünlüdür. Hamamözü, Amasya’ya bağlı olan, vilayet merkezine 90 kilometre, Çorum vilayet merkezine 43 kilometre mesafede, 18 köyü yer alan bir kazadır.Gümüşlü İbrahim ve Kamil beylerin bir çiftliği durumundayken 1879 Osmanlı – Rus Savaşı’ndan sonrasında Kuzey Kafkasya’dan göç eden Çerkes aileler tarafınca satın alınmıştır. Etraf köy halkının fazlaca kısmı ise Gümüşhane’den göç etmeye başlamıştır.

Kuzey bölgesinde Gümüşhacıköy, Kuzeybatısında Osmancık, güney bölgesinde Laçin ve Çorum yer almaktadır. Etrafında ise; kuzey ve batı tarafında İnegöl Dağları, doğu ve güney bölümde ise Saray Dağları ve Eğerci Tepesi yer almaktadır.

Hamamözü belediyesi 1972 senesinde faaliyete geçirilmiştir. Hamamözü, 23. kilometre kuzey bölgesinde yer alan Gümüşhacıköy ilçesine bağlı olan durumundayken 1991 senesinde ilçe yapılmıştır.

İlçeye ulaşım, Samsun – İstanbul karayolu üstünde Merzifon ve Gümüşhacıköy, Osmancık, Çorum ve Laçin üstünden gerçekleşmektedir.

Hamamözü, Karadeniz ve Kara İklimi’nin geçiş kısmında bulunmaktadır. Kısmen ılıman kara ikliminin egemen olmuş olduğu söylenebilir.

Hamamözü, ülkemiz turizmine ilçe içerisinde yer alan iki ehemmiyetli kaplıca tesisi ile hizmet sunmaktadır. Bunlar Arkutbey Şifa Kaplıcaları ve içerisinde 4 yıldızlı bir oteli de bulunduran Gimpaş Termal Tesisleri’dir.

Biri çok programlı lise haline gelmek suretiyle ikisi ilkokul toplam 3 okul yer almaktadır. İlçeye bağlı olan köylerin büyük bölümü taşımalı eğitim kapsamı altındadır.

İlçede, nerede ise bütün gereksinimleri karşılayacak süper market, market, lokanta, restoran, kuyumcu, benzin istasyonu benzeri imkânlar bulunmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ