Aksaray Ortaköy Belediyesi Personel Alımı

Aksaray Ortaköy Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Ortaköy Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aksaray Ortaköy Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aksaray Ortaköy Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aksaray Ortaköy personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Ortaköy Hakkında
Ortaköy, Aksaray’ın kazası. İlçeye bağlı olan 31 köy muhtarlığı bulunmaktadır. İlçe merkezinde 11 semt yer alır. Ortaköy belediye başkanı Mahmut Ütük’tür.İlçemizde çalışır vaziyette olan sanayi iştirakinde 230 tane esnafımız yer almaktadır.

Genel olaraktan ziraat arazileri düz olmayıp, hafifçe ve orta derecede eğimlidir. Topraklarımız çoğunlukla açık kahve renge sahip, kireçli, ph’ı 6-7,5 içinde olup tınlı toprak yapısına haizdir. İlçemiz arazilerinin oldukça fazla bölümünde kuru tarım gerçekleşmektedir. 

Ortaköy’de hayvancılık icraatı olaraktan süt sığırcılığı son senelerde fazlaca yol alma göstererek süt imalatında alanda söz sahibi durumuna gelmiştir. Besi sığırcılığı ve koyun yetiştirilmektedir. 

Ortaköy-Gökkaya-Hacımahmutuşağı alanındaki iyi kaliteli granitler mermer olarak değerlendirilmeye elverişlidir. Bu granit mermeri Aksaray ve etraf illerdeki atölyelerde işlenerek ülke içi ve ülke dışına pazarlanmaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yakup cetin diyor ki:

    aksaraylıyım aksarayda iş arıyorum işsızım

BİR YORUM YAZ