Aksaray Güzelyurt Belediyesi Personel Alımı

Aksaray Güzelyurt Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Güzelyurt Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aksaray Güzelyurt Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aksaray Güzelyurt Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aksaray Güzelyurt personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Güzelyurt Hakkında
Güzelyurt, Aksaray vilayetinin kazası. Aksaray merkeze 45 kilometre, Ihlara vadisine ise 15 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Eski ismi Gelveri’dir. Doğal pozisyonu, 19. asra ilişkin mimarlık örnekleriyle Kapadokya şubeleri içinde şirin bir yeri yer alır. Hıristiyanlığın yayılması için faaliyet gösteren Nazianuslu Gregor isimli din adamı Güzelyurt ilçesine ehemmiyetli bir merkez durumuna getirmiştir.Güzelyurt’ta hayatını sürdüren Rumlar, 1924 senesinde gerçekleşen mübadele de Yunanistan’da bulunanKavala kentine bağlı olan Nea Kalvari kasabasına, Selanik’te hayatını sürdüren Türkler de Güzelyurt ilçesine yerleştirilmişti. Ek olarak kaza, Niğde’den de göç almıştır.İlçe merkezinde otel olacak şekilde kullanılmış olan bir manastır ve çukurda kalmış olan semtte aşırı Ortodoks kilisesi, birazcık üst kısımda taş döşeli yol ve etrafında mağara kiliseler gözlemlenebilir.

Ek olarak 1891 yılında kilise olaraktan kurulan ve hâlen cami olaraktan kullanılmış olan kitabeli bir yapı da Güzelyurt ilçesine değişik bir hususiyet katmaktadır. Merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan; 10 köy yer alır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ