Aksaray Gülağaç Belediyesi Personel Alımı

Aksaray Gülağaç Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Gülağaç Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aksaray Gülağaç Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aksaray Gülağaç Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aksaray Gülağaç personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Gülağaç Hakkında
Gülağaç, Aksaray’ın merkezine 40 kilometre uzağındaki kazasıdır. 1957 senesinde Ağaçlı olaraktan belediyesi kurulmuş, Aksaray vilayetinin il olması sonrasında 1991 senesinde da Ağaçlı olan ismi Gülağaç şeklinde güncellenerek ilçe durumuna getirilmiştir. Ihlara vadisine 12 kilometre, derinkuyu yeraltı kentine 50 kilometre mesafede olup Aksaray vilayet merkezine 35 ve 40 kilometre olan iki asfalt yol ile bağlı durumdadır.28,6 kilometrekare yüzölçümüne haiz kazanın 5 kasaba belediyesi ve 8 köyü, 6 semti yer almaktadır.

İlçenin mülki ve yönetimsel teşkilatlanmasına Ağustos 1991 senesinde kazandırılmıştır.

İlçede merkez belediyesi dahil 6 Belediye Başkanlığı 8 Köy Muhtarlığı bağlı bulunmaktadır. Bucak ve köylerine bağlı olan mezra (yayla) yoktur.

Halk gelenek ve göreneklerine epey bağlı durumdadır. Düğün törenleri ile dini ve ulusal bayram kutlamaları bir epey görkemlidir. Türkiyede bir tek Gülağaç’ta görülmekte olan dini bayram kutlamaları vardır. Düğünlerde geleneksel düğün yiyecekleri verilir, kına gecesi gelin alma törenleri düzenlenir. Düğün sahibine komşuları da parasal ve manevi katkılarda bulunurlar. Konuklar en hoş biçimde ağırlanırlar.

Gülağacın ortalama deniz seviyesi yüksekliği 1.170 metredir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ