Aksaray Belediyesi Personel Alımı

Aksaray Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Aksaray Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Aksaray Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Aksaray Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Aksaray Belediyesi personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Aksaray Hakkında Coğrafi ve Ekonomik Bilgiler
Aksaray, 15.06.1989 gün ve 3578 sayılı yasa gereği Niğde ilinden ilişkisi kesilerek il statü durumu kazandırılmıştır. İç Anadolu Bölgesi’nde Niğde ilinin Kuzeybatı tarafında, Konya ilinin doğu bölgesinde, Ankara ilimizin güneydoğu bölümünde bulunmaktadır. 377.505 nüfusa ve 7.626 kilometrekare yüzölçümü büyüklüğündedir.

2010 Türkiye İstatistik Kurumu datalarına gore merkez kazayla birlikte 7 İlçe, 39 belediye ve 151 köyü yer almaktadır.Ekonomi
Aksaray İli’ne 7 kaza, 41 kasaba ve 151 köy bağlıdır. Aksaray ilinin sosyo-ekonomik yapısı tarım ürünleri ve hayvancılık sektörüne göre şekillenmektedir. Etkin nüfusun % 70’i ziraat ve hayvancılıktan geçimini yerine getirmektedir. Tarımda faaliyet gösteren nüfusun yüzdesini aşağıya indirmek için, endüstri ve hizmet alanını olgunlaştırmak, tarımda imalatı ve verimliliği çoğaltmak için ürün deseninde değişiklikler oluşturmak, toprak işlemedeki yanlış bilinenleri düzeltmek, kaliteli ve ucuz girdi kullanımına önem vermek, makineleşmeyi önemseyerek kullanımını genişlettirmek üzere birim sahadan daha fazla ürün alınması ve çiftçilerin eğitilmesine uğraşılmaktadır.

Coğrafi
Aksaray, kuzey ve güney Anadolu dağlarının birbirinden kopmaya başladığı İç Anadolu kesminin orta Kızılırmak kısmına girer. Kuzey yarım kürede ekvatordan 37-38 paralelleri, doğu yarım kürede 33-35 meridyenleri içinde bulunur. Doğu tarafında Nevşehir, güneydoğu tarafında Niğde, batı bölgesinde Konya ve kuzey bölümde Ankara ile kuzeydoğuda tarafında Kırşehir ile çevrilidir.7997 kilometrekare yüzölçümünde yaygın bir sahaya haizdir.

Alanda Hasandağı, Melendiz Dağları ve Ekecik Dağı şeklinde volkanik dağlar ile lavların ortaya getirmiş olduğu platolar yer almaktadır. Batı tarafında ise Konya Ovasının fazlaca kesimi Aksaray hudutları içinde yer almaktadır.

Melendiz Dağlarından gelerek Tuz Gölüne akan Uluırmak, geniş bir plato ortaya getirmektedir. İlin ehemmiyetli dağları Hasandağı (3268m) ,Küçük Hasandağı (3040m) ve Ekecik Dağı (2033m)’dir. Aksaray ilinin deniz düzeyinden yüksekliği 980 metredir.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ