Ağrı Tutak Belediyesi Personel Alımı

Ağrı Tutak Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Tutak Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ağrı Tutak Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ağrı Tutak Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ağrı Tutak personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Tutak Hakkında
Tutak Doğu Anadolu bölgesinin yukarı Murat kısmında bulunan Ağrı İline bağlı olan tipik bir Anadolu İlçesidir. Osmanlı Devleti zamanında Van Eyaletinin Beyazıt Sancağına bağlı durumundayken 1919 senesinde kaza statü durumu kazandırılmış ve 1927 senesinde merkezi Karaköse olaraktan Ağrı İline geçirilmiştir.Deniz düzeyinden 1535 m. yükseklikte bulunan ilçemizin alanı 1562 Kilometrekaredir. Yörenin toprakları yüksek plato karakterinde ve epey engebeli konumdadır. Kışlar uzun ve sert, yaz ayları ise kurak geçer. Yağışlar çoğunlukla kış ayında ve kar şeklinde düşer. Çok kısa süren ilkbahar mevsiminde istikrarsız sağanak biçiminde yağmurlar görülür.

Fırat’ın iki ehemmiyetli kolundan kabul edilen Murat ırmağı ilçemizin merkezinden geçer. İlçemizin topraklarını kuzeydoğu tarafından, güneybatı doğrultununa doğru boydan boya kat eden Murattan ayrı Arabalı, Esmer, Atabindi, Karahalit, Çelebaşı dereleri diye irili ufaklı akarsuları bulunur.

Kuzey bölümde Eleşkirt, doğu tarafından Hamur harcı, güneybatısında Malazgirt, batı bölgesinde Karayazı, güney bölümde Patnos kazaları ile çevrelenmiştir.

İlçemizin toplam nüfusu TUIK verilerine göre 2000 genel nüfus sayımı neticelerine nazaran 34.596 şeklindedir. Bu nüfusun 6751’i kaza merkezinde, 27845’i ise köylerde yaşayan bir konumda bulunmaktadır. Buna nazaran toplam nüfusun % 80’inin köylerde % 20’si ise kaza merkezinde yaşamaktadır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ