Ağrı Patnos Belediyesi Personel Alımı

Ağrı Patnos Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Patnos Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ağrı Patnos Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ağrı Patnos Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ağrı Patnos personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Patnos Hakkında
Patnos, Ağrı’nın bir kazasıdır. Ağrı vilayet merkezine mesafesi 82 kilometredir. Ağrı-Van, Ağrı-Muş, Ağrı-Bitlis yollarının kavşağında kurulmuş bulunması süratli gelişmesine sebep olmuştur. Nüfus yoğunluğu yönünden Ağrı vilayetinin en büyük kazasıdır. Düşman işgalinden kurtulma günü 14 Nisan tarihidir.Milattan Önce 7000 yılından beri devamlı bir yerleşme yeri olan Patnos ilçesinin namına ilişik bilgilere ilk hangi kaynaklarda yer verildiğini bilemiyoruz. Pozisyonu dolayısı ile kavimlerin göç yolunun üstünde yer alması her kavmin bizzat lisanı ile Patnos’a bir isim koyduğunu bilmekteyiz. Yazılı zamanda ise, Urartu’ların “Aladırı”, Bizanslıların ise Patnos ilçesine “Patisus” dediklerini biliyoruz. Yerli vatandaşların ve çevrenin “Panos” dedikleri Patnos’un sondaki “s” sesinin meydana getirdiği çağrışım; ismin daha fazla Bizans’lılardan kalmış olduğu gerçeğini meydana çıkarmaktadır.
Selçuklular ve Osmanlılar aşamasında stratejik konumunun oluşturmuş olduğu zorunluluklar: Patnos ilçesinin hep ehemmiyetli bir merkez olabilme hususi durumunu ilk planda tutmuştur. 

Osmanlı belgelerinde “Batnus” diye ismi geçmekte olan Patnos; kaza olana değin çok bir ehemmiyet kazanmamıştır. 1936 yılında Malazgirt kazasının Sultanmut (Doğansu), Ahlat kazasının Aktepe (Sarısu) ve Erciş kazasının Dedeli Bucaklarının birleştirilmesiyle ilçe durumuna getirilmiştir. Son zamanlarda 99 tane köyü ile tahminen 1421 kilometrekarelik bir idari etki sahasına haiz olan ve hızlı bir şekilde nüfuslanmakta bulunan bir şehirdir.

Turgut Özal’la geçmekte olan vilayet olabilme sürecine faal olaraktan katılan , Türkiye Büyük Millet Meclisi oturumlarının ikisinde vilayet olabilme mevzusuyla gündeme gelmiş olan Patnos, O dönem gazetelerinde vilayet olmayı bekleyen kazalar içinde yerini alarak komşu kazaları kıskandırmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ