Ağrı Hamur Belediyesi Personel Alımı

Ağrı Hamur Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Hamur Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ağrı Hamur Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ağrı Hamur Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ağrı Hamur personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Hamur Hakkında
Hamur, Ağrı’nın bir kazasıdır. Düşman işgalinden kurtuluş günü 14 Nisan’dır. Hamur Ağrı’ya bağlı olan bir kasaba durumundayken 01 Nisan 1958’de ilçe yapılmıştır. İlçe bağlısı olarak merkez dışında olmak suretiyle kaza merkezine bağlı olan 46 köy ve 50 semtten meydana gelmektedir.Ağrı vilayetinin en genç ve en küçük kazası olan Hamur ilinin bilinen tarihi Milattan Önce 14. Asır dönemine değin uzanmaktadır. Sırayla Huri, Pars, Bizans, Arap Abidesi ve tekrardan Bizans uygarlıklarına sahne olan Hamur,Malazgirt Savaşından sonrasında Türklerin toprağı oldu. 

Osmanlı yönetimi altında olurken önce Van eyaletine, 1864 idari taksimatından sonrasında Erzurum ili Doğubeyazıt sancağına bağlı olan bir nahiye olan Hamur 1915 senesinde Rus istilasına uğramıştır ve 14 NİSAN 1918 senesinde Rus işgalinden kurtulmuştur.

Cumhuriyet döneminden evvel Beyazıt iline bağlı olan bir nahiye olan Hamur 1927 senesinde Ağrı’ nın vilayet olmasıyla Ağrı vilayetine bağlanmış ve 1 NİSAN 1958 yılında da 7033 sayılı kanunun çıkmasıyla ilçe yapılmıştır.

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ