Ağrı Doğubayazıt Belediyesi Personel Alımı

Ağrı Doğubayazıt Belediyesi personel ve memur alımı hakkında güncel bilgiler. Belediye iş imkanları hakkında detaylar. Doğubayazıt Belediyesi iş ilanları ve iş başvurusu hakkında bilinmesi gerekenler…

Ağrı Doğubayazıt Belediyesi devlet tarafından yapılan resmi sınavlar ile personel ve memur alımları yapmaktadır. Ağrı Doğubayazıt Belediyesi ile anlaşmalı olan taşeron firmalarda hizmetli ve işçi alımları yapmaktadır. Bu alımlar olacağı zaman İşkur sitesinde iş başvuru formu açılmaktadır. Facebook sayfamızı beğendiğinizde, Ağrı Doğubayazıt personel alımlarından ilk siz haberdar olabilirsiniz.

Doğubayazıt Hakkında
Doğubayazıt Anadolu’nun doğu bölgesinde, Avrupa E-yolu E80 transityolu üstünde inşa edilmiştir. Ağrı iline bağlı olan ve Merkez kazanın 93 kilometre doğu bölgesinde, İran 25 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe toprakları çoğunlukla engebeli ve yüksektir. İlçe merkezi düzlükte faaliyete geçirilmiştir. Ağrı ilinin en eski, tarihi ve gelişmiş kazasıdır. Bizzat ismini taşıyan ovanın güney doğu bölgesinde faaliyete geçirilmiştir.Ağrı’nın evveliyatına ilişik olaraktan “Ağrı ilinin tarihi” gibi anlatılanlar daha ziyade uzun zaman vilayet merkezi vaziyetinde olan Doğubayazıt tarihidir. Doğubayazıt’ın İran hududunda Türkiye – İran transit yolunun aktarım noktasında yer alması, vakti bakımdan buranın ehemmiyetini yükseltmiştir. İlçe zengin bir tarihe haizdir. 

Doğu bölgesinde İran, güney bölgesinde İran ve Van (Muradiye-Çaldıran), batı bölgesinde Diyadin ve Taşlıçay, kuzey bölgesinde Tuzluca, Iğdır ve Aralık bulunur. Düşman işgalinden kurtulma günü 14 Nisan’dır.

İlçe toprakları ovadan ve volkanik kütlelerden ortaya çıkmıştır. 

Doğubayazıt ovası ve bu ovanın birer uzantısı olan Sarısu vadisi, Masun ve Sürbahan çıkıntıları kazanın düzlüklerini meydana getirir. Bunların çevresi yüksek dağlarla çevrelenmiştir. Buralarda ziraat ve tarla ziraatı gerçekleşir, uygun mekanlarda sebze ve meyve yetiştirilir. Kimi mekanlarda iki defa biçilen çayırların otları kışa saklanır.

Dönem dönem kaya ve parazit tepelerin görünmüş olduğu ovanın bir bölümü çoraktır, yamaçlarda ve ovada aşınma meydana gelmiştir. 

Not: Belediyelere personel ve eleman alımı yapılacağı zaman, Facebook belediye iş ilanları sayfamızdan duyurulacaktır. Hangi bölümlere personel ve işçi alımı yapılacağı, memur maaşları, iş başvurusu yapacağınız adresler, işe alım süreci, iş başvuru formu ve iş görüşmesi hakkında bilgiler belirtilecektir.ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ